TEKSTESHQIP

Mihrije Braha
S'mund Të Jetoj Pa Ty
Lyrics

Me troket ne deren time
e me zgjon nga nje vegim
nuk me tremb kjo zemra ime
me heq zvarre neper kujtime
e capitem me ngadale une
ne perralle

Ku jane endrrat ku je ti
ku u treten ata sy
ata sy ku shkrihej qielli
ai ball ku thyej dielli
pse sme kthehesh mua sonte
si dikur

Se enderr te vetme ty te kam
tash pa ty e humbur une jam
se jeta shkoj
ate dite kur shkove ti
me koken leshuar

Smundem te jetoj pa ty

Une nuk besova se do shkoje pergjithmone
e kaq lehte do te harroje rrugen tone
ku se bashku ne shetisnim dhe flisnim per dashurine
ku se pari zemra njohu lumturine

Se enderr te vetme ty te kam
tash pa ty e humbur une jam
INFO
Melodia dhe teksti është punuar nga Mentor Gjurgjiali, teksa kënga ka punuar si orkestrues Nexhat Mujovi (Wirusi).