Më mbaj mend (për 1 muaj)


Milaimi, Mahmuti, Shaqa & Bakiu - Albulena
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Albulena".
3. Video është e këngës "Albulena", por nuk këndohet nga Milaimi, Mahmuti, Shaqa & Bakiu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Milaimi, Mahmuti, Shaqa & Bakiu - Albulena  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

22/12/1986

1986-12-22T21:28:15+00:00


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Albulena" kënduar nga Milaimi, Mahmuti, Shaqa & Bakiu.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Albulena".
Videoklipi nga Milaimi, Mahmuti, Shaqa & Bakiu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Eduard Sokoli - Albulena

Albulena, prap mor prita, prita
ndal sulltan o, o se t'erdhi dita
Skenderbeu prap prej majes t'kalit
si rrufeja o po zbret prej malit

Skenderbeu o ja beni be
boten zuna o ne Albulene
asni i gjall o nuk do shpetoj
fushen gjaku o do ta mbuloj

Marr ushtrin o, prap qe e morri ika
e Drenovci o mor se zu frika
me vrap pash o se t'zu rreziku
mjer kush mbeti, o mor lum kush iku
Albulena, o mor gropa, gropa
met ushtrija, o mor mish per korba

per vend tone o mor per liri
Albulen o, do e bajm Arbri

Albulena
Skenderbeu si rrufe prej malit

Albulena, o mor gropa, gropa
met ushtrija, o mor mish per korba
per vend tone o, o mor per liri
Albulen o, do e bajm Arbri

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Albulena

albulenan o moj prita prita,
NDAL sulltan o se TE ERDHI DITA ,
skenderbeu o prej majes KALIT
si rrufeja o po zbret prej maliT ,

skenderbeu o ja boni BETE
o te zuna o NE albulen
asnje i gjall o nuk do te shpetoj,
fushen gjaku o do ta mbuloj ,
asnje i gjall o nuk do te shpetoj,
fushen gjaku o do ta mbuloj ,

marr ushtrin o e morri ika
e vrenoci o se zu prita
dhe prap pash o se TE zu rreziku
MJER KUSH MET O E LUM KUSH IKU

albulena o moj gRopa gropa
met ushtria o mor MISH PER KORBA.......
PER VEND TONE O MOR PER LIRI
ALBULEN O E BOJM ARBNI

ALBULENA O MOR GROPA GROPA
MBET USHTRIA O MOR MISH PER KORBA
PER VEND TON O MOR PER LIRI
ALBULEN O E BOJM ARBNI
Më Shumë Këngë Nga Milaim Mezini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë