Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mimoza Ahmeti - Balade Per Halil Gashin

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Balade Per Halil Gashin".
3. Video është e këngës "Balade Per Halil Gashin", por nuk këndohet nga Mimoza Ahmeti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mimoza Ahmeti - Balade Per Halil Gashin  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Muzika & Teksti:

Mimoza Ahmeti

Orkestrimi:

Genti Lako

Këngë e albumit:

"Dashuri E Dhemshuri"

Këngë e albumit:

"Hitet Shqiptare 2003 Vol. 2"

Këngë e albumit:

"Hitet Shqiptare 2003 Vol. 1"

Këngë e albumit:

"Maratona E Këngës Popullore Qytetare, Vol. 1"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2003

2003-11-30T23:00:00+00:00Halil Gashi o nje djal o i rie
Beqir Ages po i thret zotnie
A ma jep nje tok cifshie
NVuciter o jo nuk muj me rr e

Ujte e nxehte e kojshi e kqije
dite per dite une tuj rrah me shkie

Ne ma dhafsh ti mue motren Hajrie
Hajde zgjidh o ne dymedhjet shpie
Spo ta lypi o per miqesie
Soll se i ka dy syte e zinje

Soll se i ka e o dy syte e zinje
Nja tre nete o me te po rrie

Ej Halil Gashi asht ngushtue
Pushk me vedi si ka qellue
Beqir Aga caj Zotnie
I ka lyp motren Hajrie

Soll se i ka dy syte e zinje
Soll se i ka dy syte e zinje

Murr manxerr Halili mur alltie
Fluturim ka ra e o ncarshie
Nkafe tmadhe djali fill ka hye
Beqir aga o aty o po rrie

Qitna kafe o bre kafexhie
Beqir Ages, besa qitja dye

Qitna kafe bre kafexhie
Beqir Ages, besa qitja dye

Kan pi kafe kan pi rakie
Krah per krah kan dal ncarshi
Halil Gashi i ra nallti
nji per vete nji per Hajrie
nje per vete nje per Hajrie

Tkoft per hajr o motra Hajrie
zak i ka o dy syt e zij e

Tkoft per hajr o motra Hajrie
Zak i ka o dy syt e zij e
Zak i ka o dy syt e zij e


Më Shumë Këngë Nga Mimoza Ahmeti:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet