Audio

Mimoza Shkodra - Meli Meli  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

05/02/2014

2014-02-05T12:53:37


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Meli Meli" kënduar nga Mimoza Shkodra.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Motrat Mustafa - Meli Meli

Dashurova unë ni vajze
emrin meli e ka pas
meli meli pse më tradhtove
tjeter tash ti dashurove

Meli meli pse me tradhtove
tjeter tash ti dashurove

II
a e din kur ma dhe besen
se me ty do baj martesen
a e din kur je betuar
se me ty du me jetuar

A e din kur je betuar
se me ty du me jetuar

III
I vetmuar në mes nat
vetëm hena më ban shoqni
qaj me lot e qaj me za
qaj për fatin tim të zi

Qaj me lot e qaj me za
qaj për fatin tim të zi

IV
Pse e dashur kshtu veprove
theve besen më tradhtove
më tradhtove në rini
më le mu pa dashuri

Më tradhtove në rini
më le mu pa dashuri

V
Meli meli çka don ti
kujtoje moj perendin
pasha besen çë me ke dhanë
me marr tjetrin nuk guxon

Pasha besen çë më ke dhanë
me marrë tjetrin nuk guxon

Fadil Kodrolli - Meli Meli

Dikur une kam pas nje vajz, emrin Meli e ka pas.
Meli, Meli pse me tradhtove, tjetrin djal e dashurove.
Meli, Meli pse me tradhtove, tjetrin djal e dashurove.

Se ndegjova nanen oh, se ndegjova baben ohh.
I ndegjova fjalt e tua, kur me the veç ty te dua.
I ndegjova fjalt e tua, kur me the veç ty te dua.

Ani Meli çka don ti , veç ...?
Pasha besen qe me ke dhan, me marr tjetrin nuk guxon.
Pasha besen qe me ke dhan, me marr tjetrin nuk guxone.

Memi - Meli Meli

rruges isha tuj kalu
meli meli meli meli
a thu zoti ty t´ka pruar
meli meli meli meli

me buzqeshje m´ke tranu
meli meli meli meli
prano me mu me kalu
meli meli meli meli

(Ref 2x)
Meli Meli Meli
Meli Meli Meli
m´tranon me bukuri

afrohu moj pak ma ngat
meli meli meli
a me dukesh si dukat
meli meli meli

ftyra jote sikur drite
meli meli meli
naten mua ma ban drite
meli meli meli

(ref 4x)

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Mimoza Shkodra:

Më Shumë...