Më mbaj mend (për 1 muaj)

Monny

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Monny është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Merret me muzike qe nga viti 1999 ku edhe morri pjese ne disa koncerte te medha por me pas pushoi per 2 vjet deri n`kthimin e serishem n`rrugen e nisur qe nga heret n`rini per t`ngritur nivelin e Rap`it shqiptar bashke me familjen e madhe Double-G. Në Prill 2005, Monny merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Cohu Shqiptari", në bashkëpunim me D.U.D.A.. Në vitin 2006, D.U.D.A. & Monny publikojnë albumin "Shqipe Me Dy Kry" n`bashkepunim dhe me gj...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i labelit

Double G Army

Komente

Asnjë KomentShqipe Me Dy Kry (2006)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Ylli Trokitës

Eki

ZeeroMan

Cozman

VZ

Prince Double H

B52

Rrufeja

Lil' Liri

Cyanide

Tags: Monny, Moni, Mony


Komente mbi këtë artist