TEKSTESHQIP

Motrat Mustafa
Me Fajsojn Qe S'pata Femije
Lyrics

A do t'vjen dhe nje her pranveraaa ?!
A do t'qelin lulet perseriii ?!
qaj me lot nan tu i palu kuferat
se prej neser nuse sjam n'ket shpi

Kujt ja fala nan dhjete vjet martesen
kujt ja fala lulen e riniiiiiis, po me qesin
nan ne udh pa shpressëëë
me fajsojn oj nan pse spata femije ...

ReF:
Shkoj ne manastir
do te digjem ne erresir
sikur zjarri ne kandila
shkoj ne manastir
do te digjem ne erresir
se ne shpirt mi kan vu grilat

dhe qaj me zemer te pervluaaar
paskam dasht oj nan njeriun e gabuar
dhe qaj me zemer te perveluaaar
paskam dasht oj nan njeriun e gabuar

Une e di se prap do t'vjen pranvera,
do te qelin lulet perseriii
po per muaa, fushat jan me therraaa
jeta ime eshte ky manastir...

Kur t'pendohesh pse me le te mjer
mos pyet zotin ku me më takuuu
te lajthia ku t'pash t'paren herëë
dheu i zi o mu me ka mbulu...

ReF:
Shkoj ne manastir
do te digjem ne erresir
sikur zjarri ne kandila
shkoj ne manastir
do te digjem ne erresir
se ne shpirt mi kan vu grilat

Dhe qaj me zemer te perveluaaar
paskam dasht oj nan njeriun e gabuar
dhe qaj me zemer te perveluaaar
paskam dasht oj nan njeriun e gabuar...

DËRGOI:
INFO
Kompozitori i këngës dhe autor i fjalëve të tekstit rezulton të jetë Ilir Berani.