TEKSTESHQIP

Mr.Trimi
Melodia
Lyrics
(Feat. D.M.K.)

Mr.Trimi: 2x
Krejt presin drit, drita spo del /
Shkon e vjen, ti menon ma fell /
A thu e kom, e kem, karakterin demel /
Se qeshtu jom ti e ngon, se qa po thom /
Diqka posht, nelt po shkon /
Me provu gjdo sen, nashta s'funksionon / tybe

Verse 1: Mr.Trimi
Kurgjo s'hupi, as kurgjo spo fitoj /
Realiteti djegen njerzia, mbetin tu marr spoj
Hekri po rrin nxeht, fjala spom levret /
Distancohu kur e mshe, se nlloq fell po rrshet /
Pi qellit po sho njerz, marrin frym pa rrima komerc /
Kurgjo svyn, se del si rrenc apet /
N'krahasim serioz, rima jem o delikoz /
Nervoz per trunin ton, tu marr spoj qe osht /
Marre dost me shku, posht jo un po ti /
Vesht zgati rima jem, sa peshon mate nshpi /
Musik me stabiliet, e plot kreativitet /
Qesi ane e mban ibret, tash kerkush spo flet /
Pom sillen plot ideja ngisht, t-t'ja ma e flliqt /
Dikush me trunin e pelkym, e dikush rrin me zemren e gerrvisht /
Let knaqit njerzia, e let marrin kup /
Se qaq fort spom intereson, kush fiton e kush po hup /

Refren 2x: DMK
Une nje gje e di, mendoj qe e di edhe ti /
Qe jeta osht 1 mister, ne pafundesi/
Ekzston te gjith sa qudi /
dhe rrugt e jetes, jan nje melodi /

Verse 2: Mr.Trimi
Le t'marrin kontroll, po kontroll veti sun po kena /
Jeta po na sillet veq me rrena, ska lidhje se qeshtu jena /
Jena msu n'abiente, pa pritshme u ba perditshme
Nese rrin me njerz qe sdin, edhe ti sen spo dishe
Jeta s'osht film, po SHQIPTARIA po lun role
T'kapi naper goje, tash mshele gojen sdi pse fole
U lodhe u habite, se prej zemres po flas
Jemi t'byllem me 1 ven, si kafsha nkafas
Du me bertit po s'bertas, se po gjej rrug dalje
Shprehna n'flet me laps, e me tjeter kaje
Mos o ngjarje ajo qe nprapavi, po rrin 1 zhurm e frikshme
Skam dalje, edhe me dit qe skam jet te ndryshme
E tash kontrolli mka hup, athu naj her dikun polcas
Ti me hapa hec per para, ama me trup po shkon permas
Ngo qa flas plas pa, dokje t'armonis
Kush o dakort me mu, le tju pershtatet MELODIS /

Refren 2x: DMK
Une nje gje e di, mendoj qe e di edhe ti /
Qe jeta osht 1 mister, ne pafundesi /
Ekzston te gjith sa qudi /
dhe rrugt e jetes, jan nje melodi /

Mr.Trimi: Outro
yeaa, Mr.Trimi, Gods Army Records, check it...

DËRGOI: