TEKSTESHQIP

Muharrem Ahmeti
Goni & Endri Kalaja
Lyrics

x2 Hajde Gon Kalaja ti mor djal zotni
tek ti ka lind tallavaja ke kompleks kalaja
x2 hajde Endri Gonit zjarrrr
batalioni Rrema me Sy bardhin batalioni

x2 Kalle kalle Gon Kalaja
per ty bohet nomi
po vje Rrema me Sy bardhi
bashk me batalionin

ke ke ke kompleksi
Ke kompleksi Gon kalaja
o vjen sy bardhi gjenerali
x2 ma thon emrin Rrem Vullkani
po ja nis me knu
per Gonn babaxhanin siq e kem zanat
ma thon emrin rrem vullkani po ja nis me knu
sic e kem adet batalioni B13

x2 ke ke ke kompleksi Gon kalaja
vjen sy bardhi gjenerali

DËRGOI:
INFO
Pasi u plotësua me të gjithë komponentët e saj, ky projekt vjen i finalizuar para audiencës i ilustruar në aspektin vizual edhe me videoklip muzikor, i cili u publikua me datë 3 Janar 2015. Për melodinë dhe për orkestrimin punoi Albert Sula, teksa këngës i janë përshtatur vargjet nga Luan Ssl.
Renditja:
Top 200