Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nafidan Miftari - Për Atdhe Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Bjermi nanë o do tesha t'reja
E t'ma bajsh o gjinin hallall
18 vjet oj nanë gati o i bana
Vet atdheut o zot me i dalë

Udha e mbarë o ty të past nana
Pot mar ngryk o si fminë e par
Udha e mbarë o bir t'bekoftë Zoti
E na u bafshë ma i miri ushtar

Ma jep bab o pushkën e vjetër
Amanetin o n'vend me çu
Me qat pushk o edhe mej tjetër
Me gjujt shenj o sa mir m'ke mësu

Meri bir o armët e bekume
Sa ti thrras o do shokt e mi
Nuk jam plak baba jam forcue
Marre burri o me vdek në shpi.


Nafidan Miftari - Për Atdhe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Për Atdhe".
3. Video është e këngës "Për Atdhe", por nuk këndohet nga Nafidan Miftari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nafidan Miftari:


Komente 0