TEKSTESHQIP

Naim Krasniqi & Vllezerit Mziu
Kallushanat
Lyrics

Ken njo e na u bone dy
Dy lule na i ka vasha
E ken dy e na u bone tri
Tri kom terezija

E ken tri e na u bone kater
Kater kom i ka dhija

Ref...x2
Pese djem na i ka nana
Musteq gjat e kallushana
Pese nuse me nji vend
Dera nuk po i zen

Jam i pari prej vllaznive
Prej n'Tiran ju hypi kijve
N'gjys t'rruges ka ra terri
Çka me bo une tash o i mjeri

O u thye rrota s'po hec kerri
Hajt pe marr nuse prej Fieri

Haj haj lum per ty
Tjeter kand s'e sheh me sy
Kjo fierakja jabanxhi
Fene ta bon baski x2

Vish fustanin me toka
Hajde dhe moj fierakeja x2

Kush ta bleu e kush ta dha
Hajde dhe moj fierakeja x2

Ai djali qe me ka
Qe me morri me secda x2

Vish fustanin me toka
Hajde dhe moj fierakeja x2

Ref...x2
Pese djem na i ka nana
Musteq gjat e kallushana
Pese nuse me nji vend
Dera nuk po i zen

Jam i dyti ngomni mue
E marr magarin me shalue
Ku po don o djal me shkue
Pa shkupjanen s'muj me rrnue

Merri kokrat me u fercue

Haj haj lum per ty
Tjeter kan s'e sheh me sy
Kjo shkupjanja jabanxhi
Fene ta ban baski x2

Çuf çuf çufurake
Jam e embel topolake
Me ka nana per hasret
Nuk ben me dore me m'prek x2

Magarin ke shalue
Paske ardhe me me marr mue
Jam rrit me shevrolet
Tollumb o me sherbet x2

Pese here çet alltija
Pese nuse dridhet shpija
Pese kunata marshalla
Me sy nuk dojn me u pa x2

I treti pikes na i ka ra
Lum lum lumet na
Me tetovare jo nuk ka
O mash mash mashalla

Shum me nam une namuzli
O lumi djali lumi ti
Qesi dielli s'ja ka pa
O bash si bora mashalla

On nji molle
En tej nji dardh x2

Merre haje mej e bardhe x2

O lala sa te du
Oj sejzez ku m'je tuj shko x2

Pi Tetove ne Prishtin x2

Çat ma t'majren po na e bin x2

O lala sa te du
Oj sejzez ku m'je tuj shku x2

Haj haj lum per ty
Tjeter kan s'e sheh me sy
Tetovarja jabanxhi
Fene ta ban baski x2

O shyqyr rendi erdh per mue
Fol djale ti çka po thue
Shpirtin o ma ka shkrumue
Kuku djal t'paska xehrrue

Gjakovaren shume e due
Paske poshte o djale me shkue

Haj haj lum per ty
Tjeter kan s'e sheh me sy
Gjakovarja vendali
Fene ta ban baski x2

Solla solla solla solla
Mindilin
Zgjodha zgjodha zgjodha zgjodha
Ma te mirin x2

Solla solla solla solla
Shamijen
Zgjodha zgjodha zgjodha zgjodha
Ma te miren x2

Ça po don sugari i nones
N'kater kat o n'shpi me e çue
O ma t'miren une pe due
Me asfallt aborrin shtrue

Me asfallt aborrin shtrue
Se n'beton mos me punue
Mos me pas kund lloç per mue
Pese ka pese perdit me u shtrue

Çat ma t'miren une pe due
Shyryr bofsh na paske pshtue

Haj haj lum per ty
Tjeter kan s'pe sheh me sy
Ferizakja çet allti
Fene ta ban baski x2

Lum e lum nana po bon
Djalin sot po e marton x2

O sa gezim sa sevda
Kenga e vallja pa ja nda x2

Lum e lum nana po bon
Djalin sot po e marton x2

O sa gezim sa sevda
Kenga e vallja pa ja nda x2

...

Knojna veç me def x2

Jena gzue sonte e po bojna qef x2

Knojna veç me def
Lujna me tupana x2

Jena gzue sonte
Vllaznit i martojna x2

...

O lumja toka o
Qe e shkel me kam e x2

O lumja vejerra o
Kush e thrret oj nane x2

...

Lulija ne dere oj nane
Lulija ne dere o Lulija ne dere

S'ke prej kujt me u tremb oj nane
S'ke prej kujt me u tremb

O s'ke prej kujt me u tremb

Lulija n'hajat oj nane
Lulija n'hajat o Lulija n'hajat

Po merr djale dukat oj nane
Po merr djale dukat

O po merr djale dukat

...

Luhet vallja e pare Lulije
Luhet vallja e pare x2

E lumja ti Lulije
Ku ke me ardhe x2

Luhet vallja e dyte Lulije
Luhet vallja e dyte x2

E lumja ti Lulije
Ku ke me zhdryp x2

Luhet vallja e trete Lulije
Luhet vallja e trete x2

E lumja ti Lulije
Kan e ke gjet x2

E lum per ty Lulije
Lum e lum per ty x2

Dhandri veç po kesh Lulije
Ja ka nis me kcy x2

Lumet na marshalla