Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naser Beqiri & Labinot Beqiri - Keng Gurbeti Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Sa herë kam nje fjal e naj muhabet
thojshin guri i rand peshon ne vend t vet
Thojsha lumi ai qe eshte ne mergim
Kurr sum ka shku mendja se jam kan gabim

Kush eshte ne gurbet ate uje kush e pine
kishe te boj pak pare e me u kthy ne shpi
mundin e takatin i kam lan ne vend t huj
tash jam kthy te shpia po spi vyj kerkuj

Nje muj ne vendlindje veq sa ni sahat
Koka shkru mu knaq mos me u bo rahat
Gurbet ish kon veq met boen seri
Me ti prishun nervat e met lan gjys njeri

2x.Kush eshte ne gurbet ate uje kush e pine
kishe te boj pak pare e me u kthy ne shpi
mundin e takatin i kam lan ne vend t huj
tash jam kthy te shpia po spi vyj kerkuj


Ky tekst u dërgua nga Granit Spahiu

Naser Beqiri & Labinot Beqiri - Keng Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Keng Gurbeti".
3. Video është e këngës "Keng Gurbeti", por nuk këndohet nga Naser Beqiri & Labinot Beqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Naser Beqiri:


Komente 0