Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naser Berisha - Paradox Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  4

Paradox

Ditë me diell, dhe bie shi!
n`vendin tim gjysem diktaturë!
Shfletoj jeten qe me se njoh
As une sjam ai qe kesh dikur


Shikoj njer’zit, shoh fantazma
Ndër gurëvarre marrin thua,
Sorrat përmbi përmendore,
Dhe pastaj m’glacojnë dhe mua!

Ref:

Mjeku bëhet kamerier,
kamerieri këshilltarë,
arkitekti shet gazeta,
Kasapi behet gazetarë!

Askush s’mirret me punë t’veta!
me nuk ka mbet asnje coban
gjithe diten pijne machiato,
bejne sefa e plan s`kane

...

Nje ftyrthat m`ofrohet prane
s’me shikon dot, e thot qe cigare
Sa e njohur m’është kjo f’tyrë,
Po ky më mësoi në abetare!

Pertej rruge, një njollë tjetër,
F’tyrë e njohur, dikur artist,
M’thot’: „S’jetohet më prej artit,
F’mijt’ donë bukë, tash jam taksist!“

Ref:

Mjeku bëhet kamerier,
kamerieri këshilltarë,
arkitekti shet gazeta,
Kasapi behet gazetarë!

Askush s’mirret me punë t’veta!
me nuk ka mbet asnje coban
gjithe diten pijne machiato,
bejne sefa e plan s‘kaneRenditja: Top 200
Publikimi: 22/08/2018Më Shumë Këngë Nga Naser Berisha:


Komente 0


Naser Berisha - Paradox
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Paradox".
3. Video është e këngës "Paradox", por nuk këndohet nga Naser Berisha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.