Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naser Berisha - Kohë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

A t`kujtohet ty femijeria
Kur rrinim t`shtrier me fytyr nga qielli
E i veshtronim ret e bardha
Imagjinonim ardhmerin

Kishim jete pa brenga e halle
Ishin ditet plot magji
Dher kur nata ne na zinte
I numroje yjet ti

Muzgu i nates na tregonte
Se iku dita per ne te dy
Ti e piklluar me puthje ne faqe
Shihemi neser perseri

REF:
Kohe te lutem shume une ty
Me trego se si mundem te kthej perseri
Une e ajo ti shikojme serish ret e bardha
Te shtire sikur ateher kur ishim femije
Kohe te lutem shume une ty
A me trego se si mundem te kthej perseri
Ta perqafoj vetem ashtu si une di
E t`ja ndjej aromen sikur ne femijeri

Ne besonim ne nje jete idile
Liri paqe dhe dashuri
Ne kishim zemer te cilter
Por sikur ne edhe cdo femije

Gjithcka tani do ti falja
Vetem kthehemi ne kohe prap
Ti numrojme se bashku yjet
Ndoshta tani do t`kishim fat

REF:
Kohe te lutem shume une ty
Me trego se si mundem te kthej perseri
Une e ajo ti shikojme serish ret e bardha
Te shtire sikur ateher kur ishim femije
Kohe te lutem shume une ty
A me trego se si mundem te kthej perseri
Ta perqafoj vetem ashtu si une di
E t`ja ndjej aromen sikur ne femijeri


Ky tekst u dërgua nga Fatmir Syla SuediNaser Berisha
Publikimi: 07/09/2021
Muzika: Naser Berisha
Teksti: Naser Berisha
Orkestrimi: Naser Berisha
Gitare: Reshat Beqiri
Backvokale: Herolinda Bajrami
Mix-Master: Naser Berisha
Artistet E Vegjël: Risa Asani & Kushtrim Bajrami-TimiNaser Berisha - Kohë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kohë".
3. Video është e këngës "Kohë", por nuk këndohet nga Naser Berisha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Naser Berisha:


Komente 0