Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naxhije Fejza - Do Te Vij Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Do Te Vij" kënduar nga Naxhije Fejza.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bledi Kaso - Do Te Vij

Kaq i etur te jem
per ate ndjesi nga ty
dua te jem e s'dua te jem
dua te rri me ty
dua te te kem prane
te marr pak fryme
nga ty ...

E ne rrugen ku ti kaloje
shume mendime dhe pak fjale
shoh kujtimet e nje kohe
shoh nje dashuri te marre

Jo ktu zera nuk degjohen
jo .. ketu nuk eshte ajo vajze ..

Syte qe s'i kam pare
ah keta syte e ty
jan, e s'jan te marre
.. nuk shikojne tek une

Ndoshta do t'jem gjalle
e ti puth ngadale
si di un ...

E ne fundin e botes
ku do do te t'vij
do, te lind me djellin
me te une do t'vij

E ndoshta nje dite
do t'zgjohem me ty
do, te t'puth ngadale
e fshehur do ik

une do t'vij ...
une do t'vij ...

Dhe sa larg te jesh ti
dhe sa larg ti te shkosh
te te shoh dhe nje here
une do t'vij ...

.. e kur te t'kujtohem
nga ndonje fjale
a ndonje emer qe
ne rruge do te degjohet
dua te mendosh me vete
sa keq ti u solle ..
te pendohesh ...

TEXT & MUSIC: B.KASO
ORKESTROI: MARSEL KRUSHOVA

Gjergj Hila - Do Te Vij

kur eci rruges Paris London kjo zemra ime per ty vajton nder trotuare me cante ne shpine un eci bredhi jo skam makine
ref. por do te vi te lutem shum ti hapi krahet aty jam un
un te kerkoj ty nder vitrina imazhin yt s'esht manikina plot me urrejtje vitrinen nderroj imazhin tend perhere kujtoj

Mahmut Ferati - Do Te Vij

oh sa male dete
prej teje m'kan n'da
oh sa male dete
prej teje m'kan n'da
oh n'dy syt e mi lot je ba
oh n'dy syt e mi lot je ba

oh nat per nat
ne anderr tuj me ardh
oh nat per nat
ne anderr tuj me ardh
oh ti me zgjon
prej gjumit te par
oh ti me zgjon
prej gjumit te par

oh do ta la
ni dit ket gurbet
oh do ta la
ket gurbet te shkret
do te vij te zemra
ce vec mu me pret
do te vij te zemra
ce vec mu me pret

do te vij nje dit
te ti ne prishtine
do te ja themi kanges
vec per dashuri
do te vij nje dit
te ti ne ulqin
do te ja themi kanges
vec per dashuri

do te vij nje dite
te ti ne tetove
per ty gjitha lulet
do ti bej kunor
do te vij nje dite
te ti ne gjakove
per ty gjitha lulet
do ti bej kunor

do te vij nje dite
te ti ne tirane
diten kur te kam pa
zemren ta kam dhane
do te vij nje dite
te ti ne gjilan
diten kur te kam pa
zemren ta kam dhane

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 20/11/2008
Festivali: Kënga Magjike 2008Më Shumë Këngë Nga Naxhije Fejza:


Komente mbi këtë këngëNaxhije Fejza - Do Te Vij
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Do Te Vij".
3. Video është e këngës "Do Te Vij", por nuk këndohet nga Naxhije Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.