Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nazife Bunjaku & Shqipe Kastrati - Ministrit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Shqipja...
Ministrit ne Londer shkun e i than
Nazifja...
Isa Boletini vet ka ardh
Sebashku...
Mban allti o
O e ksul o te bardh e

Shqipja...
Du me t'prit o si asht zakoni
Nazifja...
Me kujdes ta kontrolloni
Sebashku...
Ju gjeneral o
Vet ta shoqeroni

Shqipja...
Hyni Isai me koken lart
Nazifja...
Pala e xhamadanit i rrin hap
Sebashku...
Si shqiponja
More me dy krahe

Shqipja...
Me kan than se je Trim mali
Nazifja...
As kerkush armet s't'i ndali
Sebashku...
Veç ne Europ
Une do t'jem i pari

Shqipja...
Sa per rregulla i zbatova
Nazifja...
Njanen arme un e dorzova
Sebashku...
Por ket tjetren
O prej brezit o s'e nxorra

Shqipja...
Mos besofsh po t'i kallzoj
Nazifja...
Te nant plumbat i mbane ne goj
Sebashku...
Ismail Qemajli
Vet mor m'i dhuroi

Shqipja...
Lordi plak mbeti pa mend
Nazifja...
Asnji fjal s'e foli veç ban me shenj
Sebashku...
Ulu mor shqiptaro
O t'bojna kuvend e

Shqipja...
Nuk kam ardh ktu o zotni
Nazifja...
Ne pallat te Londres me u vra me ty
Sebashku...
Veç me t'than
Se ka Shqiptari e

Shqipja...
Une kalova detin ktu me ardh
Nazifja...
Me ka çu populli shqiptar
Sebashku...
Veç kraljive
Me ja u thon o dy fjal e

Shqipja...
Kush ka thon se s'ka Shqiperi
Nazifja...
Nuk degjon me vesh as s'sheh me sy
Sebashku...
E korit
Mor veten e tij e

Shqipja...
Se Malsia esht aj dhe
Nazifja...
Ku ka lind aj Skenderbe
Sebashku...
Portes lart
Mor i ka vu fre

Shqipja...
Detin ndoshta mun ta thani
Nazifja...
Edhe ndoshta shteret oqeani
Sebashku...
O vendin tim o more
Jo kurr o s'mun ta fali


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Nazife Bunjaku & Shqipe Kastrati - Ministrit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ministrit".
3. Video është e këngës "Ministrit", por nuk këndohet nga Nazife Bunjaku & Shqipe Kastrati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nazife Bunjaku:


Komente 0