TEKSTESHQIP

Nazmije Selimi
Mendohu Dhe Njehere
Lyrics

Po te flas ti me vemendje me degjo
Eshte qetesi tani, por nuk e di si do vazhdojm
Pse do te fshehesh dashurin qe brenda teje segziston
Ta dish me keq do ndjesh ti dhimbjen se me shume gabon

Pa dashuri cdo gje eshte gri,
Dhe ne te dy si nje film bardh e zi
Pa dashuri nuk ka pranvere
dhe qielli rri perjetesisht pa ylber
Pa dashuri jo nuk jeton dhe nuk ke vend,asnjeher ne kete bote
Pa dashuri veten genjen prandaj mendohu ti edhe njehere

Do te kem ne zemren time pergjithemone
Iku dhe nje dite, sa larg do jesh tani se di
Por do te mesohem vet te fle dhe une vetmin ta perkedhele
Sepse ti ike por me veten more shpirtin tiim…

Pa dashuri cdo gje eshte gri,
Dhe ne te dy si nje film bardh e zi
Pa dashuri nuk ka pranvere
dhe qielli rri perjetesisht pa ylber
Pa dashuri jo nuk jeton dhe nuk ke vend,asnjeher ne kete bote
Pa dashuri veten genjen prandaj mendohu ti edhe njehere

DËRGOI:
INFO
Për këngën ka punuar kompozitori Alfred Kaçinari.