Më mbaj mend (për 1 muaj)

Neki Emra - Pranvera Ne Prishtine Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

A t'kujtohet natë e parë,
shi kur binte në Prishtinë?
Unë dhe ti si dy këng'tarë
pëshpëritnim për dashurinë!

Unë të doja, e ti më doje
lugut t'gjelbër së Gërmisë;
Yj't e qiellit na bënin roje
e lisat gjelb'ronin prej lakmisë!

(Ref)
S'harrohet ngrohtsi' e parë
kur pranvera ishte në Prishtinë!
Unë e ti si dy këngëtarë
thurnim vargje për ardhmërinë!

x1

ne Prishtine x4


Ky tekst u dërgua nga afrodita   Gjenta


Akordet:

Capo 1st fret (ose A#m, F, D#m pa capo)

Am———————E
A te kujtohet nate e pare?
E ———————–Am
Shi kur binte ne Prishtine
Dm———————Am
Une dhe ti si dy kengetar
E——————————-Am
Pershperisnim per dashurine heyy

Une te doja, ti me doje
lugut te gjelbert te Germise
Yjet mbi qiell na benin roje
E lisat gjelbronin
Prej lakmise

Am——————–Dm
S’harrohet nje ngrohtesi e pare
E—————————Am
Kur pranvera ishte ne Prishtine
Am——————–Dm
Une e ti si dy kengetare
Dm———————–Em
Thurnim vargje per merine (Perserit)

E——————-Am
Ne prishtineeeeeeeeeeeeeeeNeki Emra
Publikimi: 23/11/2011


Neki Emra - Pranvera Ne Prishtine
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pranvera Ne Prishtine".
3. Video është e këngës "Pranvera Ne Prishtine", por nuk këndohet nga Neki Emra.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Neki Emra:


Komente 0