Më mbaj mend (për 1 muaj)

Neki Emra - Gurbetqar Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ah ky det që nuk ka gojë të flas,
Këta vapora që enden në këto dallgë,
Gjithë këta shekuj ky populli im
Je endur nëpër botë pa qare e pa derman,

Sa lotë, sa ndarje, ndër shekuj or vëlla,
Sa nënë e babë mbetën me shtëpi të zbrazët,
Sa festa e dasma mbetën pa ju parë
Pa ju shtëpia e vendi në heshtje do të qajnë!

Ku mbetët o Shqiptar o Gurbetqarë,
Të zhdukur e humbur anembanë!
Ku mbetët o Shqiptar,
Të ndarë e shpërndarë, të zhdukur e humbur anembanë!
Mos harroni nga i keni të parët, Mos harroni ku e latë nanën!
Mos harroni fëmijet ti mësoni, Gjuhën Shqipe kurr mos e harroni!

A thua do të vij një ditë
Ku ju të gjithë do të ktheheni
E femijut do ti flisni në gjuhën e nanës
E vëllau me vëllaun do ti bëni dasmat në shtëpinë e babës!
Neki Emra
Publikimi: 22/05/2022
Muzika: Neki Emra
Teksti: Neki Emra
Orkestrimi: Florent Boshnjaku
Xhirimi Dhe Montazha: Agon Dana
Operues Droni: Besim MydytiNeki Emra - Gurbetqar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbetqar".
3. Video është e këngës "Gurbetqar", por nuk këndohet nga Neki Emra.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Neki Emra:


Komente 0