Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nertila Vreto - Nje Gjahtar Me Fat

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Gjahtar Me Fat".
3. Video është e këngës "Nje Gjahtar Me Fat", por nuk këndohet nga Nertila Vreto.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Nertila Vreto - Nje Gjahtar Me Fat  (Feat. Genti Lako)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Teksti:

Arben Duka

Muzika & Orkestrimi:

Genti Lako

Këngë e albumit:

"Rreze Hene"

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Genti Lako

01/12/2007

2007-11-30T23:00:00+00:00bore bardh malet ka mbuluar
nje gjatar malet ka kaluar
e jam nisur qe mbrem
rruget sot un ti kam zen

o gjatar mbrrita gjer ne thua
si ste vjen ty pak keq per mua
serdha per te te vrar
por kam ardhur per te mar

po te jet fjala e vertet
do me zesh ti mua me rriet
do kap do te gjej
neper malet tej per tej

si lule beharit nje thellez
e kapi gjatari ne nje rrez
e kapi me rriet oo
pa plumb e singjet

malet more malet po gezojn
ne mest te janarit po blerojn
nje gjatar i ngrat oo
sot u be me fat

bore bardh maleve ka tretur
nje gjatar aty me ka gjetur
e jam nisur qe mbrem
rruget sot un ti kam zen

po te jet fjala e vertet
do me zesh ti mua me rriet
do te kap do te gjej
neper malet tej per tej

si lule beharti nje thellez
e kapi gjatari ne nje rrez
e kapi me rriet oo
pa plumb e shigjet

malet more malet po gezojn
ne mest te janarit po blerojn
nje gjatar i ngrat
sot u be me fat...

malet more malet po gezojn
ne mest te janarit po blerojn
nje gjatar i ngrat oo
sot u be me fat...


Ky tekst u dërgua nga Amarildo Demko
Më Shumë Këngë Nga Nertila Vreto:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet