Netët E Klipit Shqiptar 1

18/01/2002 - 20/04/2002
Pallati I Kongreseve, Tirane
Prezantuesit: Hygerta Sako, Leon Mekshi, Çiljeta & Eva Idrizllari
TV: Tv-Klan

Festivali I-rë startoi më 18 Janar 2002 në TV-KLAN me nje kohëzgjatje prej 14 Puntatash nga 120 minuta te cilat u prezantuan nga Eva Idrizllari Dhe Çiljeta. Vendi i organizimit ishte Sillo Club, sot Cavalliero. Ndersa nata finale u zhvillua me 20 Prill 2002 ne Pallatin e Kongreseve, Tirane dhe u prezantua nga: Hygerta Sako, Leon Mekshi, Çiljeta & Eva Idrizllari.

Fitues: Klipi "Moj e Mira" - Mihrie Braha
Produksioni Video: PIXELS - Kosovë

Anëtarët e Jurisë ishin: Muharrem Fejzo, Rajmonda Bulku, Kujtim Çashku, Denis Koçi, Ylljet Aliçkaj, Ilir Butka, Bujar Kokonozi dhe Bebeka Alla.


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

* Kjo nuk është renditja zyrtare e festivalit, por renditja e teksteve më të lexuara në teksteshqip.com gjatë kësaj jave.

Netët E Klipit Shqiptar 1 (Tekste & Video)


Komente 0