Netët E Klipit Shqiptar 4

09/04/2005 - 28/05/2005
Hotel Europark Artur, Tirane
Prezantuesit: Leonard Bombaj & Filomena Gargano
TV: Tva-Arbëria & Tv-Koha

Në 2005 në bashkpunim me TVA, zhvilluar në ambientet e Disco Kalvin e prezantuar nga Leonard Bombaj dhe një vajzë italiane e cila studionte për koreografi në Akademinë e Arteve, Filomena Gargano. Nata finale u zhvillua në Hotel Europark Artur, sot Veniu Club.
Fitues: Klipi "Përjetësisht" - Grupi "Ritmi i Rrugës"
(Produksioni PIXEL, Kosovë)

Anëtarët e Jurisë ishin: Saimir Kumbaro, Yllka Mujo, Avni Qahili, Estela Ziu, Pirro Milkani, Diana Çuli, Driton Sahiti dhe Bujar Kokonozi.


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

* Kjo nuk është renditja zyrtare e festivalit, por renditja e teksteve më të lexuara në teksteshqip.com gjatë kësaj jave.

Netët E Klipit Shqiptar 4 (Tekste & Video)


Komente 0