Nexhat Osmani
Nexhat Osmani
Nexhat Osmani
  • Vendlindja:
  • Kosovë
  • Jeton në
  • Kosovë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Nexhat Osmani është këngëtar shumë i njohur. I lindur ne nje fshat, i cili ben pjese ne fshatrat perparimtare te Kosoves, pra Mushtishti, qe aty filloi hapat e pare te ngjitjes ne skene. Nexhati si krah te djathte per fillimet e karrieres se tij e ka pasur motren, pre Remzien, me te cilen kane korrur nje sukses te madh. Ka edituar nje numer te madh kengesh, disa prej te cilave jane te perfshira ne tre albumet e tij. Fillet e tij ne muzike shenohen ne vitin 1993, me disa kenge te cilat nuk paten shume sukses, gjate luftes nuk ka qene prezent neper skena, ndersa prej vitit 2006 fale Remzies, Nexhati u rykthye ne publik, duke arritur suksese te paparashkueshme.Eshte i martuar dhe ka nje djale, Dijamantin.

Në vitin 2007, Nexhat Osmani publikon albumin "Dashuri Pa Fjal".

Në vitin 2007, Remzie Osmani & Nexhat Osmani publikojnë albumin "Hajde Luj Hajde Luj".

Në vitin 2007, Remzie Osmani, Nazife Bunjaku & Nexhat Osmani publikojnë albumin "Moj Kosove T'lumte Na Per Ty".

Në Dhjetor 2008, Remzie Osmani & Nexhat Osmani marrin pjesë në Zhurma Show 2008 me këngën "Ah Bre Djal".

Në vitin 2008, Remzie Osmani & Nexhat Osmani publikojnë albumin "Sa T'kushton Fjala Te Dua".

Në vitin 2008, Remzie Osmani & Nexhat Osmani publikojnë albumin "Jeton Dashuria Jone".

Në vitin 2009, Nexhat Osmani publikon albumin "Hileqare".

Në vitin 2010, Remzie Osmani & Nexhat Osmani publikojnë albumin "çka Shkoj Dje".

Më datë 8 Dhjetor 2011, Nexhat Osmani publikon videoklipin "Kollaj Kollaj".

Më datë 30 Dhjetor 2011, Nexhat Osmani & Lumnije Ramadani publikojnë videoklipin "Kur Ke Dashuri". Muzika e këngës u punua nga Artan Mezini, teksti u shkrua nga Agron Jashari. Videoklipi u prodhua nga Fabrika.

Në vitin 2011, Nexhat Osmani publikon albumin "Qaj Moj Zemer".

Në vitin 2011, Remzie Osmani & Nexhat Osmani publikojnë albumin "Kafe Muhabet".

Më datë 11 Qershor 2012, Nexhat Osmani publikon videoklipin "S'dua Tjeter", në bashkëpunim me Klani Shqiptar & Astrit Mulaj. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

Më datë 11 Qershor 2012, Nexhat Osmani publikon videoklipin "Ku Ke Ikur".

Më datë 29 Nëntor 2012, Nexhat Osmani publikon videoklipin "Jemi Nda Per Nje Fjal". Teksti u shkrua nga Agron Jashari. Videoklipi u prodhua nga Arboni.

Më datë 29 Nëntor 2012, Nexhat Osmani publikon videoklipin "Ti Ne Zemren Time".

Më datë 4 Dhjetor 2012, Remzie Osmani & Nexhat Osmani publikojnë videoklipin "Mos U Kthe".

Në vitin 2012, Nexhat Osmani publikon albumin "Embelsira".

Më datë 9 Korrik 2013, Remzie Osmani & Nexhat Osmani publikojnë videoklipin "Gjerdani I Dashurisë". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Alfred Sula, ndërsa tekstin e shkroi 2 Step. Videoklipi u prodhua nga kompania EMF Creative.

Në vitin 2013, Remzie Osmani & Nexhat Osmani publikojnë albumin "Gjerdani I Dashurise".

Më datë 22 Qershor 2014, Nexhat Osmani publikon videoklipin "Pa Facebook", në bashkëpunim me Lindi.

Më datë 16 Korrik 2015, Nexhat Osmani publikon videoklipin "E Ke Hallall".

Në Shtator 2016, Remzie Osmani & Nexhat Osmani marrin pjesë në Zhurma Show 2016 me këngën "Merre Merre Zemrën Time".

Në vitin 2015, Remzie Osmani & Nexhat Osmani publikojnë albumin "Merre Zemrën Time".

Më datë 18 Maj 2016, Nexhat Osmani publikon videoklipin "Mbremja E Beqarise", në bashkëpunim me Lindi & Eki Klani Shqiptar. Muzika e këngës u punua nga Florent Boshnjaku, teksti u shkrua nga Mithat Sadiku, Eki.

Më datë 2 Korrik 2016, Nexhat Osmani publikon videoklipin "Hajde Merre Zemren". Muzika e këngës u punua nga Marsel Gunga, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Marsel Gunga.

Në vitin 2016, Nexhat Osmani publikon albumin "Hajde Merre Zemrën".

Më datë 12 Korrik 2017, Nexhat Osmani publikon videoklipin "Spektator". Muzika e këngës u punua nga Marsel Gunga, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Marsel Gunga.

Më datë 8 Shkurt 2018, Nexhat Osmani publikon videoklipin "Pa Dashni".

Më datë 12 Maj 2018, Remzie Osmani & Nexhat Osmani publikojnë videoklipin "Diamant". Muzika e këngës u punua nga Marsel Gunga, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Marsel Gunga. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Më datë 19 Maj 2018, Remzie Osmani & Nexhat Osmani publikojnë videoklipin "Amanet Djemve Te Ri". Muzika e këngës u punua nga Kreshnik Avdiu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga MProduction.

Më datë 13 Dhjetor 2018, Nexhat Osmani publikon videoklipin "Gur". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Ilir Berani. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 14 Prill 2019, Culimusik publikon videoklipin "Ma E Mira", në bashkëpunim me Enom & Nexhat Osmanin.

Më datë 18 Qershor 2019, Nexhat Osmani publikon videoklipin "M'Pëlqen".

Më datë 13 Dhjetor 2019, Remzie Osmani & Nexhat Osmani publikojnë videoklipin "Falma". Muzika e këngës u punua nga Alban Arifi, teksti u shkrua nga Sebastiana Brecani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alban Arifi. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 4 Korrik 2020, Remzie & Nexhat Osmani publikojnë videoklipin "O Sa Mire". Orkestrimi i këngës u punua nga Valter Beqo.

Më datë 6 Shkurt 2021, Nexhat Osmani publikon videoklipin "Dera E Dashnisë". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Filloreta Raçi (Fifi). Videoklipi u prodhua nga kompania EMF Creative.

Më datë 11 Qershor 2021, Remzie Osmani & Nexhat Osmani publikojnë videoklipin "Ditari". Muzika e këngës u punua nga Marsel Gunga & 2 Step, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Marsel Gunga. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 2 Shkurt 2022, Remzie Osmani & Nexhat Osmani publikojnë videoklipin "Moj Dashni". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Remzie Osmani. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Fatjon Miftari.

Më datë 9 Korrik 2013, Remzie Osmani & Nexhat Osmani publikojnë videoklipin "Gjerdani I Dashurisë". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Alfred Sula, ndërsa tekstin e shkroi 2 Step. Videoklipi u prodhua nga kompania EMF Creative.

Më datë 6 Maj 2022, Nexhat Osmani publikon videoklipin "Duart E Babes". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Fatmir Muja, ndërsa orkestrimi u realizua nga Nexhat Mujovi (Wirusi).

Më datë 21 Shtator 2022, Remzie Osmani & Nexhat Osmani publikojnë videoklipin "Se Marova". Muzika e këngës u punua nga Gramoz Kozeli, teksti u shkrua nga Gramoz Kozeli, ndërsa orkestrimi u krye në bashkëpunim nga Gramoz Kozeli & Klajv Kajno. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 14 Dhjetor 2022, Nexhat Osmani publikon videoklipin "Lulja Drandofile". Muzika e këngës u punua nga Emin Aliu, ndërsa teksti u shkrua nga Sami Aliu. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Marsel Gunga.

Më datë 27 Maj 2023, Remzie & Nexhat Osmani publikojnë videoklipin "Luj E Duje". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Marsel Gunga, ndërsa tekstin e shkroi 2 Step. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 1 Shtator 2023, Nexhat Osmani publikon videoklipin "Oj Shoqni". Kënga u orkestrua nga Marsel Gunga. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Gravity Music.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: arsimdiber arsimdiber  
Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Nexhat Osmani »

Komente 18