Nexhbedin Gaxherri (Nexhi)
Nexhbedin Gaxherri (Nexhi)
Nexhbedin Gaxherri (Nexhi)
  • Emri i vërtetë:
  • Nexhbedin Gaxherri
  • Vendlindja:
  • Junik
  • Jeton në
  • Zvicër
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) është këngëtar i njohur. Të këndoj ka filluar që fëmijë dhe vazhdon me shumë Përkushtim. Në moshën 6 vjeçare ka filluar të këndoj nëpër shumë vende të ndryshme me profesora të muzikës dhe ka marrë pjesë në shumë festivale. Është fjala për këngëtarin tashmë të njohur nga Juniku. Nexhbedin Gaxherri (Nexhi)të cilit nuk i mungon tashmë në asnjë moment suksesi. Që prej këngës "Shfrytëzoje rastin" dhe një nga një vijnë të gjitha me ren këngët tjera.

Më pas sukseset nuk kanë pushuar dhe tani si shumë mërgimtar tjerë dhe për këtë këngëtari në fjalë mori rrugën për gurbet ku tani jeton në Zvicër dhe qe 20 vite jeton pra në gurbet, para se të filloj per të kënduar në skenë para publikut ka vazhduar të këndoj në shtepi ku edhe krahun e tij të djathtë e ka pasur gjithmonë Babain e tij që siq thoshte ai gjithmonë e ka mbështetur i ka dhënë kurajo dhe shumë vullnet për të vazhduar dhe për ta mësuar gjithë kohën për të kënduar, tashmë ka më shumë se 5 vite që këndon në skenë para publikut këndon dhe nëpër mbrëmje në Discoteka në Koncerte në Ahengje të ndryshme,në Dasma familjare etj.

Albumin te tij të parë e ka realizuar në Studio "Inart" në Ferizaj dhe këngën e parë të albumit "Të Pres" e ka realizuar edhe me Videoklipin të Parë në atë verë me televizionin Tema të Ferizajit në vitin 2007, dhe në fillim të vitit 2008 ka dalur në treg albumi i parë në shitje, dhe pastaj i ka bërë edhe Dy Videoklipe të tjera me Rtv 21, videoklipi i dytë ka qen kënga "Zemer Zemer" para pushimeve të verës 2008, dhe pas pushimeve e kam realizuar edhe videoklipin tim të Tretë me këngën "Brenda teje jam", ka marrë pjesë në emisione të RTV 21 dhe në Televizione private.

Ka patur shumë suksese me këngët që i ka realizuar në Studio Randobrava Records në Prishtinë me kompozitorin e Mirënjohur Andin Randobrava, që nga viti i kaluar ka bashkëpunim të ngushtë me 'Andin Randobrava' ndërsa për Albumin tim të dytë ku e ka perfunduar tash dhe brenda këtyre dy muajve të fundit do të sjellim Risi do të del në treg albumi i dytë.

Gjithashtu këtë Album e ka përcjellur edhe një Videoklip, ku e ka realizuar një këngë Duet me këngëtaren e mirënjohur tashmë Afërdita Elshani ka hecur mirë dhe është pritur nga publiku ashtu siq ishte mirëpritur albumi i parë.

Pjesëmarjet e Nexhit nuk do të mungojnë në evenimente kombëtare dhe ndërkombëtare.

Më datë 27 Qershor 2008, Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) publikon videoklipin "Të Pres".

Më datë 12 Nëntor 2008, Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) publikon videoklipin "Zemer Zemer".

Më datë 13 Nëntor 2008, Nexhi publikon videoklipin "Brenda Teje Jam".

Më datë 7 Maj 2011, Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) publikon videoklipin "Shfrytezoje Rastin".

Më datë 13 Qershor 2011, Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) publikon videoklipin "Shpirt".

Në vitin 2011, Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) publikon albumin "Dasma E Zotnisë".

Më datë 12 Korrik 2012, Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) publikon videoklipin "Dy Krena Si Shqiponja".

Më datë 15 Shtator 2012, Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) publikon videoklipin "Oj Kosove Oj Toke E T'pareve".

Në vitin 2012, Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) publikon albumin "Oj Ksovë Oj Tokë E T'parëve".

Më datë 23 Gusht 2013, Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) publikon videoklipin "Dy Tupana".

Në vitin 2013, Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) publikon albumin "Me Shiko E Me Deegjo".

Më datë 15 Dhjetor 2014, Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) publikon videoklipin "Special".

Më datë 22 Qershor 2015, Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) publikon videoklipin "Kenge Per Ibrahim Rrugoven".

Në vitin 2015, Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) publikon albumin "Shkup, Tirane Dhe Prishtine".

Më datë 16 Dhjetor 2016, Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) publikon videoklipin "Dashnia Interes".

Në vitin 2016, Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) publikon albumin "Dashni Interesante".

Më datë 3 Korrik 2017, Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) publikon videoklipin "Hajde Locka Ma E Mira".

Më datë 1 Shtator 2017, Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) publikon videoklipin "Sa Me Ka Marre Malli".

Më datë 16 Nëntor 2017, Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) publikon videoklipin "Sikur Molla E Kuqe".

Në vitin 2017, Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) publikon albumin "Hajde Loqka Ma E Mira".

Më datë 25 Maj 2018, Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) publikon videoklipin "O Llokum".

Më datë 29 Qershor 2018, Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) publikon videoklipin "Uron Nena Nusen".

Në vitin 2018, Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) publikon albumin "Hajde Zemer".

Më datë 7 Qershor 2019, Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) publikon videoklipin "Mori Motër Lum Që T'kam".

Në vitin 2019, Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) publikon albumin "Mori Motër Lum Që T'kam".

Më datë 10 Korrik 2019, Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) publikon videoklipin "Falma Falma Zemrën".

Më datë 19 Korrik 2021, Nexhbedin & Drilon Gaxherri publikojnë videoklipin "Kosoven Amanet".

Më datë 1 Gusht 2021, Nexhbedin Gaxherri publikon videoklipin "Babe E Nane".

Në vitin 2021, Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) publikon albumin "Babë E Nanë".

Më datë 25 Dhjetor 2022, Nexhbedin & Drilon Gaxherri publikojnë videoklipin "Shqip Të Msova Të Kendosh".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: ismeti19 ismeti19  Komente 1