Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) - O Llokum
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Llokum".
3. Video është e këngës "O Llokum", por nuk këndohet nga Nexhbedin Gaxherri (Nexhi).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) - O Llokum Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Hajde Zemer"

Komente

Asnjë Koment

25/05/2018

2018-05-25T16:10:43+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "O Llokum" kënduar nga Nexhbedin Gaxherri (Nexhi).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 5 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
5

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Jeton Murati - O Llokum

Kqyr lulija qysh po lujka
Veq tuj kesh oo po fluturojka
Shtatin si selvi gishtat me kajmak
Fustanin e gjat shtikllat bojn
Rake-Tak

Luja luja loqka jem
O llokumi me badem
Luja luja zemra jem
Tembël shpirt e sy me nem
Luja luja loqka jem
O llokumi me badem
Luja luja zemra jem
Tembël shpirt e sy me nem
=2=
Luje luje hiq pa gajle
Se tmuloj lali me pare
Me mu do tjetojsh krejt si ne harem
Ka met mbajt mbretresh
Banu dashnija jem

Luja luja loqka jem
O llokumi me badem
Luja luja zemra jem
Tembël shpirt e sy me nem
Luja luja loqka jem
O llokumi me badem
Luja luja zemra jem
Tembël shpirt e sy me nem

Luja luja loqka jem
O llokumi me badem
Luja luja zemra jem
Tembël shpirt e sy me nem
Luja luja loqka jem
O llokumi me badem
Luja luja zemra jem
Tembël shpirt e sy me nem

Artur Ceku - O Llokum

Sëbashku
moj llokum moj sherbetlie
je e omel e omel sheqer
do vi sonte te te mar mos ma bej shpirtin seher (2here)

Ma ke synin rrush te zi moj
trupi jot porsi selvi
kur kalon nasaj nahie
nuk mundem me bo sehir
nuk kam par un goc ma te mir se ty
shpirt e zemer do ti fal un ty

moj llokum moj sherbetlie
je e omel e omel sheqer
do vi sonte te te mar mos ma bej shpirtin seher (2here)

do te mar te mbyll ne shpi moj
nene e babe ty mos me te gjete
nuk kam par goc ma te mire
as katund as ne qytet
lule bukur ama plot me ves
hajde te dy ta kalpjm kte jete


moj llokum moj sherbetlie
je e omel e omel sheqer
do vi sonte te te mar mos ma bej shpirtin seher (2here)

Ramadan Krasniqi (Dani) - O Llokum

Mos ma bo me sy o llokum
se ma bane zemren shkrum

Mos ma bo me sy o llokum
se ma bane zemren shkrum

shum zeshkane
shum bjondina
n'diaspor ka qika tmira
ne kosovo kur po vin naj tranjojn o krejt rinin

(2x) O llokum o llokum
hajde hajde pak te une
o llokum o llokum se ma bone zemren shkrum

shum zeshkane
shum bjondina
n'diaspor ka qika tmira
ne kosovo kur po vin e naj tranjojn o krejt rinin

(2x) O llokum o llokum
hajde hajde pak te une
o llokum o llokum se ma bone zemren shkrum

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Nexhbedin Gaxherri (Nexhi):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë