Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nikollë Nikprelaj - Bab E Bir  (Feat. Albin Nikprelaj)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  21

Këngë e albumit:

"Ani, Ani"

Komente

1 🔥

Featuring

Albin Nikprelaj

01/12/2012

2012-11-30T23:00:00+00:00Nji nate dimri prane oxhakut
Me dy djemte tuj kuvendu
Djali i madh zemra e bajrakut
Mend o babe du me m'tregu

Kallxome babe per Kastriotin
Nane Terezen e bekuar
Me trego trimat e kombit
Qe perjete u ke kenduar

Bir ty baba te ka thane
Je shqiptar e s'e lun topi
Tash na njeh tane Evropa
Jem sternipat e Kastriotit

Ref...x2
Babe e bir brez pas brezi
Veç lirine kemi kerkuar
Plage e saj gjithe zemrat mbesin
Zoti i madh na ka bekuar

Sa te ndriçoje dielli me rreze
Sa te kete jete ne boten mbare
Sa te kete zemra gjak nder veje
Une dhe ti jemi shqiptar

Me trego per fusha e male
Qe me diell jane mbuluar
Bukurite mbi tokat shqiptare
Qe Naimi ka kenduar

Bir ty baba te ka thane
Je shqiptar e s'e lun topi
Tash na njeh tane Evropa
Jem sternipat e Kastriotit

Ref...x2
Babe e bir brez pas brezi
Veç lirine kemi kerkuar
Plage e saj gjithe zemrat mbesin
Zoti i madh na ka bekuar


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë Këngë Nga Nikollë Nikprelaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet