A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Niman Mushkolaj

Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  4
  • Origin:
  • Deçan 
  • Residence:
  • Zvicër 
  • Age:
  • 54
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Niman Mushkolaj is a popular singer. Nimon Musshkolaj nrrjedh nga një familje me traditë të vjetër muzikore. Prej saj ai trashëgoi dhe mësoi shumë për këngën. Si fëmijë filloi të marr pjesë në festa të ndryshme shkollore, në të cilat u dallua me talentin dhe zërin e tijë karakteristik. Gjat viteve 1981 – 1988 isht antear në Shoqërin Kulturo-Artistike „SHPRESA“ (themelues i së cilës ishte Jusuf Gërvalla), e cila ishte ndër shoqërit më të mira kosovare. Nimoni u dallua me interpret...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »

Jemi Shqipet Kuq E Zi
Jam Këngëtar


Related Artists:

Leka

Miftar Meta

Fehmi Kastrati

Florent Nushi

Agim Gerguri

Shkumbin Kryeziu

Dardan Shkreli

Agron Maqellara

Hidaver Osmani

Alush Hamiti


Tags: Niman Mushkolaj, Nimon Mushkolaj

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019