TEKSTESHQIP

Nimet Leka
Ne Prag Te Deres
Lyrics

Ne Prag Te Deres me gure qe kan dremit
ne mes t'oborrit ku ti mungon persri
mes luleshbore mes sharmenshejsh t'kujtoj une ty
edhe vetmija me bahet ma e rand

ku lam te qamet e qeshjet e rinis
puthjet poshte udhes, pergjimet e komshis
sa her dritaren e dhomes tane rrugs shikoj
dhe ofshamet e dashnise

REF 2x:
o lumtuni ku ju kam o gzime t'mija
kthej kryt mbrapa
e du me u kthu tek ju
sa e pafund ishte rinija
kur nshpirt vlonte dashnija
o er ti mi merrmi vitet ne kraht e tuj

Sa here me mend ty doren ta shtrengoj
se dhe zbrastine kjo zemer e njef mir
isha i ri e endrrat me thane shpejt me ik
kurr skam menu e pra erdha nji kjo dite

Kur ishim bashk e kishe te kandshme ne
rri e kujtoj dhe malli ashtu mvjen
e tash ti shkon ne rruget me pranver plot drit
pa qu ndermend se jam diku vetem tuj tprit

REF 2x:
o lumtuni ku ju kam o gzime t'mija
kthej kryt mbrapa
e du me u kthu tek ju
sa e pafund ishte rinija
kur nshpirt vlonte dashnija
o er ti mi merrmi vitet ne kraht e tuj