Më mbaj mend (për 1 muaj)

Noizy - Freestyle 2021 Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  32

Zini zini
Why blend in
When I’m born to to stand up
OTR look

Why blend in when I can stand out?
Fuck all this bum lickin', I don't chase clout
Sillma 1 rreper ktu që din me bo rap
Me tregu 1 histori a dicka nga jeta vet

Vetëm femna, femna, femna, sa të dua puçi, puçi
Edhe Gucci, Gucci, Gucci, edhe grosha, edhe sushi
Sdi ca dreqin kan' kto tipa vetëm pytje intervista
Hajde ktu t'ju jap lajmet

Ye dikur e shifja lagjen nga dritarja e ballkonit
Tash i boj foto qytetit nga dritarja e avionit

Dikur e shifja bankën edhe n'dor kisha xhetonin
Drejtoresha bankës tash don' numrin e telefonit
Nuk e bona kët' për pare, por parja erdhi si shiu
E mbolla farën dhe mbas shiut farja mbiu
U bo 1 pem', 1 pem' plot me fruta
Do ishin t'omla, do t'kalbta, do t'buta

Kështu që dal kadal i zgjodha dhe ma t'mirat krejt i mora
Kur i pash dhe do fidan t'ri me pa se sa u gzova
Ça m'dha jeta nuk m'dha shkolla, ça m'dha rruga se harrova
Ça m'tha baba vath e bona, dhe xhaden krejt vet e zgjodha

S'kom shok por kam kampiona, OTR na njef krejt bota
A t'kujtohet 09, premtimet nuk ishin t'kota

Kur je në kto nivele ka t'mira dhe ka dhe sherre
Ka njerëz për interese, ka njerëz që dojn veç veten
Ka femra që shofin lekët, makinat dhe asgjë tjetër
M'kujtohet para do vjetësh ku ishit para do vjetësh

Apo tash ësht' Noizy mbret, tash ësht' Noizy biznesmen
Zemër s'kam asgjo n'men vec grupin familjen tem

Sa më shum' kam kap suksesin aq më shum' i dalloj rrencat
Tash m'bojn mu vetëm pytje tipit: Ku i mora Benzat?

Çfar nafake?
se njonin e gjeta n'bahçe
Tjetrin babagjyshi për vit t'ri si tip dhurate

Çfar nafake?
1 tjetër më ra nga qielli
Anash bulevardit duke hongër lule dielli

O budall un' kom' nejt tan' natën çut veç tu qajt
Tu mendu ça me bo, rrugës nesër ka t'ia mbaj
S'kam pushu dita ditës deri sa arrita n'maj
Kur arrita nuk e l'çova se tavolina do haj

Sofra shum' e madhe rrumbullak nuk ka cep

Sofra shum' plot sikur jena t'kap me shtet

Nëse bon mir' n'jet vetëm mirë ke me gjet
Nuk po foli ktu për lek po për njerëz që t'dojn vërtet

Kur m'pysin "si ke qen?" ju thom, kurr ma mir' se sot

Kur m'pysin "si jam tash?" ju them, ma mir' se mot

Faleminderit zot, faleminderit non' e bab'
Falmenderit rrethi ngusht dhe vllaznia që nuk m'la
Faleminderit shok', koh' t'shtira nejtëm tok
Sa pengesa dhe ndalesa jan' mundu me na rrzu posht
Faleminderit ju, që m'keni mbështet deri ktu
Ju nuk jeni thjesht fansa por kam lidhje me krejt ju

Tash' nuk kam mo as sekrete se n'kong jua kam kalixu
Historin' e jetes teme s'ka shqiptar që se ka ngju

Privatsi mo nuk kam tu dasht' ju me ju motivu
Nëse kam 1 lajm t'mir' t'parët e merrni vesh ju

Kom fansat ma t'flakt, m'ndjekin cdo hap
M'ndjekin real life, e jo vec n'Instagram

Kam dal para Instagramit vij nga mesi i ballkanit
Nonën mesdhetare por jam biri i dibranit

Yeee, u like my freestyle
OTR in the building
We run this
20, 21
On top of the rest like never before
Eyyy Rach
We kill it


Ky tekst u dërgua nga BacaNoizy
Renditja: Top 200
Publikimi: 16/04/2021
Teksti: Noizy
Video Produksioni: MAX Production
Muzika: Term & Rvchet
Mix & Master: Rvchet & Westpoint StudiosNoizy - Freestyle 2021
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Freestyle 2021".
3. Video është e këngës "Freestyle 2021", por nuk këndohet nga Noizy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (6)

14
21
19
15
18
11

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Noizy:


Komente 0