TEKSTESHQIP

Noizy, Varrosi & Lil Koli
30 Vet
Lyrics

(Varrosi)

Chorus 2x:
Kush, kush i rrejti kta t'shkret
Kujt ja mori men'ja se munet me m'prek
Ësht e veshtir shqipe nuk ësht e leht
Duhet t'jeni shum vet se' s'un e bon vet
Femnat afrohen vet
Se' knej kah ne vjen era lek
M'shef n'klub tu bo qef për qato ke hate
Besom nuk jam vet, jam me 30 vet

2x:
Yea, me 30 vet
Hyj mrena n'klub me 30 vet
Kapëm nëpër rrug me 30 vet
Shpija madhe plot me 30 vet

Kto tipat e bojn t'fortin se' kan mush hunët me coco
Po kur të m'shofin mu krejt po dun me e bo nji foto
Çdo gjë n'rregull shqipe go ahead and take a picture
Mos e bo karagjozin se' me vete kam 30 bisha

Ndryshon situata për pun sekondash
Thehet shishja n'koke per pun sekondash
Shef veten n'tok për pun sekondash
Ose t'varim ke shtylla si varse rrobash

Ju rrepera jeni kot per kët pun
Nuk e di pse kot ju boni zhurm
Nuk u dhem pak po ju dhem shum
Kur e kuptoni se jena t'paprekshëm

Dem boy de jan fallco sikur DVD kinezi
Bonu high sa t'dush po une sikur spliff'i t'nezi
T'i kpus krahët t'lej t'dukesh taman si shenj e benzit
Thjesht ta mori men'ja apo dikush tjetër t'rrejti

Chorus 2x:
Kush, kush i rrejti kta t'shkret
Kujt ja mori men'ja se munet me m'prek
Ësht e veshtir shqipe nuk ësht e leht
Duhet t'jeni shum vet se' s'un e bon vet
Femnat afrohen vet
Se' knej kah ne vjen era lek
M'shef n'klub tu bo qef për qato ke hate
Besom nuk jam vet, jam me 30 vet

2x:
Yea, me 30 vet
Hyj mrena n'klub me 30 vet
Kapëm nëpër rrug me 30 vet
Shpija madhe plot me 30 vet

(LiL Koli)

Si ilirt n'koh t'vet
Tu lëviz n'çdo shtet
i lir, i lir i lir
With ma boys on the track
Reppin that red and black
S'ka ma t'mir, ma t'mir ma t'mir

O T to the R got ma back
That's a fact o bir, o bir o bir
Na e djegim për çdo nat
cash money in the house
that's my team, my team my team

E do kan inat pa fol keq e pa e zgjat
s'mun rrin, s'mun rrin s'mun rrin
Ku ta dun qysh ta dun
bada bing bada boom
ua bim, ua bim ua bim
and if she's lookin' buff
and she got a big ass
I'm in, I'm in I'm in
Gang banging with ma dawgs
all over these hoes
kur vim, kur vim kur vim

Bitch my circle tight
ma t'fort se kurr
Kena pse bojm zhurm
Kena pse m'u mburr
Shqipet e din mir
se qysh i kena punt
Is dem london boys
krejt e din qysh lujm

O T to the R got ma back
That's a fact o bir, o bir o bir
Na e djegim për cdo nat
cash mony in the house
that's my team, my team, my team

Chorus 2x:
Kush, kush i rrejti kta t'shkret
Kujt ja mori men'ja se munet me m'prek
Ësht e veshtir shqipe nuk ësht e leht
Duhet t'jeni shum vet se' s'un e bon vet
Femnat afrohen vet
Se' knej kah ne vjen era lek
M'shef n'klub tu bo qef për qato ke hate
Besom nuk jam vet, jam me 30 vet

2x:
Yea, me 30 vet
Hyj mrena n'klub me 30 vet
Kapëm nëpër rrug me 30 vet
Shpija madhe plot me 30 vet

(Noizy)

Mos ëm prekni n'tela
Se' jua prej telat
Ta gjej pikën e dobët
Aty ku t'dhem ti prishi skelat
Bandita - doreza - kapuça - thika t'mprehta
Jepet urdhri dhe rrugën ta prejn do ftyra t'zbehta

Ktu nuk ka ndjenja
Ktu trrupi shpohet n'hekra
Rrugët jan te ftohta
Jeta t'shkon si n'barsaleta
Na ishte se ç'na ishte
Ti mbetesh veç një ishte
Shkruhet emrin n'letër
Letra merret
zarfi griset

Ne s'hecim me trruproja
Ty ti dhjefsha krejt trruprojat
Ne t'prekim prej distance
I marrim gzhojat
Ta nevris jetën
Ty dhe krejt rrethit
Mos ëm prekni n'tela
Nuk i zihet rruga mbretit

M'thirrin KingZin
Kom pushtet ku ti s'mun hin
S'kam nevoj me fol
Un foli me shikim
Përmenet emri im
Përmene emrin tim
Veç t'kish kujdes ça fol
Se' mbetesh nji kujtim

DËRGOI: