TEKSTESHQIP

Noizy & Era Istrefi
Take A Look
Lyrics

[Era Istrefi:]
Zemer nali pak dritat,
babe
Bane ma spacy
Hajde këtu

[Noizy:]
Tanaheret aty, kur ti thirr, noshta kaniher dhe vonohna
Kjo s'do me thon që s'jam korrekt, I'm busy, nuk po baj lojna
Kam shumë sene dhe mbingarkohna, prandaj po m'ik' edhe koha
Kshuqë t'lutna, mos ma lodh kokën, ti e din që t'du sa krejt bota
Bahem ujk natën, si alpha, du me t'hongër te qafa
Dashnin e nxeht sikur lava, kam ndryshu prej ditës kur t'pava
Me ty nuk e shof kohën, dhe me ty, jo, nuk e shof orën
Kur vjen mëngjesi, duhet me ik, babe, sikur dielli kur e shkrin borën
Për ty, malli kurr s'kam me m'marr, sepse kurr nuk do t'lej vet
A m'kupton? Përjеt je e imja, a m'beson për ty jam i çmеnd?
Nuk a safe me lujt me kto ndjenja, n'jeten teme ti ke lan shenja
Nëse un dhe ti do ndahena, do na ndaj veç vdekja

I'm a hustler, and you know it
And I show it
Fuck it, I'm still growin'
They hatin', but I'm focused
I've been around the world, and ah, yah-yah (Ah)
Let me show you around the globe, uh, yah-yah-yah

[REF. Noizy & Era Istrefi:]
Take a look at the stars, take a look at the world
Zemër, t'i fali
Take a look at my heart, take a look at my vains
Për ty, rrjedh gjaki

Take a look at my face, look at my eyes
You callin' me naughty
Wanna take control
Wanna take control all over my body

Take a look at the stars, take a look at the world
Zemër, t'i fali
Take a look at my heart, take a look at my vains
Për ty, rrjedh gjaki

Take a look at my face, look at my eyes
You callin' me naughty
Wanna take control
Wanna take control all over my body

[Era Istrefi:]
Kqyre qysh un eci, ata e dhezi, he wants my baby, you feelin' me?
Don me m'ba për veti, s'm'len te tjetri, jam your diamond, baby
Kët nat po bajm dritë sikur stars, we shinin', baby
Po qesim flak si me hi n'zjarr, so fire, baby
Fire, fire me ty (Ah)
Akull, akull pa ty
Ride or die na t'dy, edhe n'botën tjetër me ty (Ah)
Thot e imja, mirë po nihna kur jam afër tina
"50 Shades of Love", për çdo dit Shën Valentina

I'm a hustler, and you know it
And I show it
Fuck it, I'm still growin'
They hatin', but I'm focused
I've been around the world, and ah, yah-yah (Uh, yah)
Let me show you around the globe (Uh, yah-yah-yah)

[REF. Noizy & Era Istrefi:]
Take a look at the stars, take a look at the world
Zemër, t'i fali
Take a look at my heart, take a look at my vains
Për ty, rrjedh gjaki

Take a look at my face, look at my eyes
You callin' me naughty
Wanna take control
Wanna take control all over my body

Take a look at the stars, take a look at the world
Zemër, t'i fali
Take a look at my heart, take a look at my vains
Për ty, rrjedh gjaki

Take a look at my face, look at my eyes
You callin' me naughty
Wanna take control
Wanna take control all over my body

[Noizy:]
You know you belong to me,
and that's why you're mine
You know I kill it everytime,
switch side, switch side
Slap it like she don't mind
Clap it back, she not cryin'
Trust I'm not on that kinky shit,
still cuffed like she done crime

DËRGOI:
INFO
Autorë të muzikës dhe autorë të fjalëve të tekstit rezultojnë të jenë vetë Noizy & Era Istrefi, teksa kënga vjen e kompletuar në studio nga EngliVersal. Materiali muzikor i radhës paraqitet i kompletuar bukur edhe me videoklip, për të cilin është kujdesur Hija Music. Spoti muzikor u transmetua më 3 Korrik 2024.
 Vetëm pak ditë më parë, Noizy dhe Era Istrefi kishin shkëmbyer çaste gati intime gjatë performancës së tyre në koncertin Alpha Show III. Dy artistët ndanë skenën gjigante për të performuar këngën e tyre “Ama”. Megjithatë, momenti i preferuar i audiencës dhe i portaleve ishte kur u panë tejet të afruar me njëri-tjetrin.