A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Nonda Kajno - Ballë Për Ballë


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

26/01/2016

2016-01-26T16:11:58

Teksti:

Skënder Rusi


Te dy jemi ulur perballe
Edhe te dy po heshtim.
Dhe kafet po ftohen ngadal,
Po fjalet po na ngecin.

Dhe syte, un vjedhur ti hedh,
Sic ben dhe ti me mua.
Ketu e tera nuk je,
Dhe un I teri nuk jam
Ndaj s’po te them te dua
Refreni :
Un ende s’po mar vesh
Ne esht mengjez a mbremje.
Ty un ne zemer t’kam,
Te kam edhe ne mendje.
Vetem ty.

Eh si ti them te gjitha
Te gjitha tek kjo keng
Ne zemren time po flen
Me mijra fjal t’pa thena….( 2 here )

Ne jetn e cdo njeriu
Nje det me dallge gjen.
Un puthjen tende po pres
Zgjohu ti zemra ime.
2 -
Un vetem ty ty te kam,
Ti je perndija ime.
Dhe sdua te t’humbas
Me ty te bej gabime……

Ne zemer un thelle te kam
Kam frik se mos me ikesh,
Ky lot per ty me trishton,
Ky lajmerar I netve,
I Neteve pa gjume


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019