Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Nonda Kajno - Zemren Peng Ma More
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zemren Peng Ma More".
3. Video është e këngës "Zemren Peng Ma More", por nuk këndohet nga Nonda Kajno.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Nonda Kajno - Zemren Peng Ma More Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika:

Nonda Kajno

Teksti:

Skënder Rusi

Komente

Asnjë Koment

28/11/2015

2015-11-28T11:58:14+01:00Porsi zogjte shtegetojne, plot me endrra te medha.
Ndoshta ne po mekatojme, Korces tone i thone ata.

Ishin sy ,u bene lote, shi qe bije neper bote,
Zemrat qenkerkan kot fare, gjersa nuk i kthejne dot.
Si me ike mu largove, porsi dielli permes resh.
Zemren peng ti sec ma more, nuk e di a do ma kthesh.

Refreni :
Eja,eja,eja ta them une, ta thote Korca cdo rrugice e saj.
Eja,eja,eja ta thone mbremjet, kur u puthem ne per here te pare.
Eja,eja,eja ta thone syte, ku ke mbetur si cdo dashuri.
Eja,eja,eja thone floket, qe ke perkedhelur vetem ti.

S’di ku je ne keto caste, si e mbyt vetmine ti.
Po me ben te flas me vehte, si c’te ben cdo dashuri.
Mund te gjesh ti dhe nje tjeter, mua mund te me harrosh.
Por si Korcen tende kurre, nuk do gjesh sa do t’kerkosh.

Refreni :
Eja,eja,eja ta them une, ta thote Korca cdo rrugice e saj.
Eja,eja.eja ta thone mbremjet, kur u puthem ne per here te pare.
Eja,eja,eja ta thone syte, ku ke mbetur si cdo dashuri.
Eja,eja,eja thone floket, qe ke perkedhelur vetem ti.
Eja,eja,eja thone kitarat, qe me gishta zemre ti i re.
Eja,eja,eja ta thone syte, lum ai qe rron e vdes atje.

Muzika: Nonda Kajno
Teksti: Skënder Rusi

Më Shumë Këngë Nga Nonda Kajno:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë