Më mbaj mend (për 1 muaj)

NRG Band

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  114
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: NRG Band është një grup artistësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. NRG Band u themelua gjatë vitit 2000 nga tre vëllezërit - Qaka, me bashkangjitjen e Besnikut (vokal dhe tupana) dy vëllezërve të tij, Arbenit (gitarë) dhe Metit(bas), që të dy deri atëherë, anëtarë të ish grupit Dora D’Istria. Arbeni e Meti si Dora D’istria, në vitet 1992-93, u paraqiten në disa rock festivale me disa shokë muzicientë, si Boom Festivali – në Mitrovicë, dhe Rock Festivali – në Pejë. Në vitin 1996 ata realizuan inçizimin e parë – “...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i grupit

Besnik Qaka

Profili

Twitter

Faqja

Zyrtare

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Profili

SoundCloud

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

4 🔥As 1 Si Ti (2015)

Nr. 4: Ashtu Sikur Dje (2011)

Nina (2009)

Hallabatana (2006)

Ama (2004)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (8)

13
8
17
5
16
11
0
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Skillz

Etnon

Ilirët

O.T.R.

Tingulli 3nt

Babastars

T.B.A.

Elita 5

Tags: Nrg Band, N.R.G. Band, N.R.G Band, Besnik Caka, Besniku, Energji Bend, Besnik Qaka, Nrg


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet