A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
NRG Band

Drenushë ➡ Dreniçalı

 Shqip ➡  Turqisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Z4P4T3R


Drenushë

Sa her më shikon moj drenush
bukuria jote më vret si pushk
e dëgjon kët qifteli
e kam nis një këng për ty
e jam vesh me hijeshi
ndoshta ta thej mendjen ty

E hajde dalim ooooo
moj shqipe e malit ooooo
e hajde dalim ooooo
tja tham se bashku oooo

ref:
Se un të dua sa Teuten
ty të dua sa Lahuten
sa Drenicen sa Rugoven
Podujeven e krejt KOSOVËN
heeeeeeeeeeeeeej
un të dua sa Teuten
un të dua sa Lahuten
sa Prishtinen e Gjakoven
Ferizajin e krejt KOSOVËN
heeeeeeeeej

Besa bes moj besën ta kom dhan
per folen qe kem jetën dojm me dhan
rruges tate ti kur shkoje
vetlla jote krah shqiponje
hasmit tand mortaja i ra
syni keq kurr mos me t`pa

E hajde dalim ooooo
moj shqipe e malit oooo
e hajde dalim ooooo
t'ja tham se bashku ooooo

ref:
Se un te dua sa Teuten
ty te dua sa Lahuten
sa Drenicen sa Rugoven
Podujeven krejt KOSOVEN
heeeeeeeeeeeeeej
un te dua sa Teuten
un te dua sa Lahuten
sa Prishtinën e Gjakovën
Ferizajin e krejt KOSOVËN
heeeeeeeeeeeeeeeeeej


Dreniçalı

Hep bana bakıyorsun oy dreniçalı
Güzelliğin beni bir silah gibi vuruyor/öldürüyor
Çifteliayı duyar duymaz
Sana bi şarkı söylemeye başladım
Güzel giyindim bugün
Belki senin fikrini değiştirebilirim

Haydi oyna oh
Dağdaki kartalcık
Haydi oyna oh
Hadi hep beraber

Çünkü seni Teuta (Arnavut Kraliçesi) kadar çok seviyorum
Gusla (Arnavut çalgısı) kadar çok seviyorum
Dreniça kadar, Rugova kadar
Poduyeva kadar ve bütün Kosova kadar
Heey
Seni Teuta kadar çok seviyorum
Gusla kadar çok seviyorum
Priştine kadar, Yakova kadar
Ferizovik kadar ve bütün Kosova kadar
Heey

Bana sadece söz ver, sana yemin ettim ben
Neyim var neyim yok anlatacam, sana hayatımı vermek istiyorum
Sen yoldan geçerken
Kaşların, kartal'ın kanatına benziyor
Mortaja zıvanadan çıkma
Gözün hiç kötü şeyler görmesin

Haydi oyna oh
Dağdaki kartalcık
Haydi oyna oh
Hadi hep beraber

Çünkü seni Teuta (Arnavut Kraliçesi) kadar çok seviyorum
Gusla (Arnavut çalgısı) kadar çok seviyorum
Dreniça kadar, Rugova kadar
Poduyeva kadar ve bütün Kosova kadar
Heey
Seni Teuta kadar çok seviyorum
Gusla kadar çok seviyorum
Priştine kadar, Yakova kadar
Ferizovik kadar ve bütün Kosova kadar
Heey

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019