TEKSTESHQIP

Nush & Ana Kabashi
Kqyre Ti
Lyrics

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kqyre Ti" kënduar nga Nush & Ana Kabashi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
INFO
Më datë 22 Mars 2019, Nush & Ana Kabashi publikojnë videoklipin "Kqyre Ti". Kënga është punuar nga TorchMusic, ndërsa teksti është shkruajtur nga vet Nushi. E veçanta e këtij projekti muzikor është se në fillim të këngës, dëgjohet në prapavijë një nga këngët e famshme të Dervish Shaqës. Bëhet fjalë për këngën e njohur rapsodike “N’Kaçanik deri në n’Boletin”, e cila më pas shkrihet përgjatë vijës melodike që dyshja interpretuese kanë realizuar për këngën e tyre. Një kombinim sa i çuditshëm aq edhe interesant është cilësuar ky nga fansat.