Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nusret Kurtishi & Aziz Murati - Zhuj Selmani
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zhuj Selmani".
3. Video është e këngës "Zhuj Selmani", por nuk këndohet nga Nusret Kurtishi & Aziz Murati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Nusret Kurtishi & Aziz Murati - Zhuj Selmani Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Malli I Sofrës Së Vjetër"

Komente

Asnjë Koment

17/10/2020

2020-10-17T15:15:11+01:00

Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Zhuj Selmani" kënduar nga Nusret Kurtishi & Aziz Murati.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Zhuj Selmani".

Ky tekst është kërkuar 24 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
24

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bajrush Doda - Zhuj Selmani

E tuk len dilli e praron hana
Zhuj Selman o nuk ban mo nana
Hip në kull pisket si zana
merrni vesh more kapetana
Merrni vesh e kallxojni Zekut
Kurr s’ja mar thojke ftyren vetit
Me ja lshu kullat sheremetit
Ku po del qeky tym i zi
Tym e flake neper frangji
Po qet zhuja me kapakli
Qiti mbreti po haber te zi
Kush ma bjen more thojke kryt e ti
Do tja jepi temen bije
Se e ka shoqen n’shtatë o krajli-e
Kush e nxan more zhujen te gjall-e
Gjith qat don po dukat me barrë
500 vjet kom me lan te pare
Ndaqt vojvodë e ndaqt bajraktar

Dervish Shaqa - Zhuj Selmani

E ku del dilli e perenon hana
Zhuj Selman o nuk ban mo nana
Hip në kull pisket si zana
merrni vesh more kapetana
Merrni vesh e kallxojni Zekut
s'ja lshoj kullat e Sheremetit
Shikon kullat o me dyrbi
Zot shka osht ky tym i zi
po qet Zhuja kapakli
flakë e verdhë, tym i zi
kush a trim ai djal dai
me ma pru kryen e tij
Unë po i jap temen bijë
se ka shoqen në shtatë krajli
kush a trim, azgan djal
me ma pru Zhujen gjallë.
Me ma pru Zhujen te gjallë
unë i ap dukat me barrë
unë i ap dukat me barrë
Në njimijë shpij e baj të parë

Behxhet Korpuzi - Zhuj Selmani

Ooooo tek-o len djelli ooo
Preron hana
ooooooooZhuj-o Selman more se ban-oo ma nana

OooooZhuj-o Selman more nuk e
bon-o ma nana
Hyp-o në kullë more pi-sket-o si zana
II
OooooHyp-o në kullë more
pi-sket-o si zana
Merrni vesh more ju kapetana
OooooMerrni vesh more
ka-llxo-ni m`bretit
oo si lshojmë kullat e She-re-me-tit
III
o lumja kulla mojj kom o kom mrena
ooooooooozhuj o selmani more me me shtat 7 zemra

IIII
ooooo mu o kom thojn more zhuj o selmani
ooooooooooose luj kamen prej kti stami

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Nusret Kurtishi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë