Më mbaj mend (për 1 muaj)

Olimpia Smajlaj - Dua Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ditë si kjo duhen
Mendimet ruhen
Më duhet balancë
E prapë kur po vjen
Se di pse mbaj distancë
Ditë si kjo duhen
E prapë kur po m'vijnë
Nuk po gjej dot balancë

Mora librat, këngët dhe u nisa unë
Si nomad lëvizja unë
Tokë me, tokë me shku

[REF.:]
Ka ma shumë kjo botë për mu me dhan'
Ka ma shumë kjo botë për mu me lan'
Dua t'gjitha t'i shoh vetë
Me askënd mbi sup
Dua ta ndërtoj nji jetë
Prej andrrash, unë du

Jo, nuk habitem
Ndoshta kur rritesh
Vet'dija t'godet
Asht koha m'u çu
Me kuptu, me ndryshu
Jo, nuk habitem
Asht koha m'u çu
Me vepru, me ndryshu

Mora librat, këngët dhe u nisa unë
Si nomad lëvizja unë
Tokë me, tokë me shku

[REF.:]
Ka ma shumë kjo botë për mu me dhan'
Ka ma shumë kjo botë për mu me lan'
Dua t'gjitha t'i shoh vetë
Me askënd mbi sup
Dua ta ndërtoj nji jetë
Prej andrrash, unë du

I trazum a mundesh ma?
Reflektimin tand ti pa e pa?
Pyеte veten ti ça don ma?
Nji altеrego po për ty nuk ka
I trazum a mundesh ma?
Reflektimin tand ti pa e pa?
Pyete veten ti ça don ma?
Nji alterego po për ty nuk ka

[REF.:]
Ka ma shumë kjo botë për mu me dhan'
Ka ma shumë kjo botë për mu me lan'
Dua t'gjitha t'i shoh vetë
Me askënd mbi sup
Dua ta ndërtoj nji jetë
Ka ma shumë kjo botë për mu me dhan'
Ka ma shumë kjo botë për mu me lan'
Dua t'gjitha t'i shoh vetë
Me askënd mbi sup
Dua ta ndërtoj nji jetë
Prej andrrash, unë du


Olimpia Smajlaj - Dua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dua".
3. Video është e këngës "Dua", por nuk këndohet nga Olimpia Smajlaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Olimpia Smajlaj:


Komente 0