A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Olsi Bylyku - Opium  (Feat. Lorenc Hasrama)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  43

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

27/01/2019

2019-01-27T17:59:16

Featuring

Lorenc Hasrama

Music:

Gent Myftaraj

Lyrics:

Olsi Bylyku


(Ref)

Sa herë
Zemrën ma ke thy, numroj sa herë..
Vonë e kam kuptu, u ka dasht me t’ble
E ke dit mirë sa t’kam dasht, ty t’kam dasht.

(Verse 1)

Jasht Trëndafil,
E përmrena Opium,
T’rrita me lule,
E ti ma ktheve me plum..
Ti po m’lyp po nuk kthehna mbrapa
Mo, nuk kthehna mrapa,
Jo, nuk kthehna mbrapa,
Ne t’dy nuk kthehna mbrapa.

Tani nuk jam mo aty ku ti m’le,
Harrove që isha unë ndryshe nga t’tjerë,
Për letër ti hodhe një vepër që nuk e ke dit deri tani sa sa shumë ka vlerë.

Jo, nuk kthehna mbrapa,
Nuk kthehna mbrapa,
Ne t’dy, nuk kthehna mbrapa.

(Ref)
Sa herë
Zemrën ma ke thy, numroj sa herë..
Vonë e kam kuptu, u ka dasht me t’ble
E ke dit mirë sa t’kam dasht, ty t’kam dasht.

(Verse 2)

Nuk e kam vështirë hiç,
E kam më t’lehtë bile,
Harrove kush ti msoj kto hile,
Që mi bo mbas shpine,
Po m’vjen me qesh kur t’shoh t’u ndrru ti çdo derë vile,
Prej dhomës n’makinë po ndrron dit’ për dit’ sendile.

Amo,
Tash po ngreh po s’po ngrehesh,
Tash po pi po s’po dehesh,
Kur po m’sheh mu po prehesh se,
N’kohë dot mbrapa nuk kthehesh mo.

(Bridge)

Unë e ti nuk ka mo dealing,
Unë për ty nuk kom mo feeling,
S’osht e drejtë m’u kthy prap ne,
Sorry baby I’m leaving!

(Ref)

Sa herë
Zemrën ma ke thy, numroj sa herë..
Vonë e kam kuptu, u ka dasht me t’ble
E ke dit mirë sa t’kam dasht, ty t’kam dasht.


Lyrics submited by Emmae-Cards (3)

2019-01-30 20:16:06
Jashtë trëndafil
E përmrena opium
T'rrita me lule
E ti ma ktheve me plum
2019-01-29 19:41:08
Zemrën ma ke thy
Numroj sa herë
Vonë e kam kuptu
U ka dasht me t'ble
E ke dit mirë
Sa t'kam dasht
2019-01-28 20:32:52
Unë e ti nuk ka mo dealing
Unë për ty nuk kom feeling
S'o e drejt mu kthy prap ne
Sorry bejb I'm leaving

Add an e-Card

STORY


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019