Më mbaj mend (për 1 muaj)

Olsi Bylyku - Real Talk Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Po e nis avash
Kjo eshte hera e pare ndoshta qe ju po ju flas
Mos me gjyko frymezimin
Nese dukem pak i vrazhde
Ti e di qe seshte e lehte dy mendime te ngjajn bashk
Nga krudot ne bamje dhe nga sushi ne pras
Ndihesh bosh ne gjoks edhe pse plot thase
Deja vu nje skamje kur nje Rover po e ngas
E di sa e veshtire te tregosh qe ke fuqi
Edhe un si ti e kam pas ket histori
DHimjen gelltita dhe punova ne qetesi
Ku shumica me perkrafen me fjaline cne ti
Sipas tyre une harxhoja kohe me dicka pa rendesi
Pasi fshati nga un vi ska nxjerre artist ne histori
Tani Mam Bab
Une kam mundesi qe te rrefehem
dhe nuk kam nevoj ti lutem dikujt qe te dal te shprehen
Une arrita me shpirt kam luftu me pa drite
Prandaj kurr nuk kam ik
E deri ne fund problemin kam cu
Prandaj kurre nuk kam prit
Deri m sot kam besu vec n ZOT
Prandaj kurr nuk kam frik thanks DOG
E kur te iki pishman nuk mbaj se un kam fitu me merit
E shoh panoram jashte
Jeta film ka hilecar ne cast
Kam trokit ne disa porta per te me kriju nje shans
Dhe te gjith te nxjerrin jasht kur atletet ke me balt
Jam ne tjeter dimension kur fleta hapet
Burgosem ne vetvete hy n atmosfere psikopate
Ti mendo qe jam ne overdose jo gjendje normale
Ne over art mbase po te sjell dicka spetciale
E di ca po mendon ku eshte qellimi
Pasi mu me sheh akoma ne nje skene aktrimi
Edhe pse ti po e degjon nuk e pranon dot ket lloj shkrimi
Nga dikush 23 pa pike inponimi
Nuk me duhet fama me shume se sa vleresimi
Nuk me duhet leka kurr me shum se sa ndikimi
Kjo eshte qeshtje mendimi
Jo debatikshuqe une nuk du replike
Ky jam un dhe un perciell gjithmon ate qe ndiej me shpirt
Un arrita me shpirt kam luftu me pa drit
Prandaj kurre nuk kam prit
E deri ne fund problemin kam cu prandaj kurre nuk kam prit
Deri nsot kam besu vec ne ZOT
Prandaj kurre nuk kam frik
E kur ti iki pishman nuk mbaj se une kam fitu me merite


Ky tekst u dërgua nga ARMELA VETTELOlsi Bylyku
Renditja: Top 200
Publikimi: 29/10/2021
Teksti: Olsi Bylyku
Orkestrimi: Veysigz
Mix / Master: Joniad Banushi
Video Produksioni: Gl ProductionOlsi Bylyku - Real Talk
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Real Talk".
3. Video është e këngës "Real Talk", por nuk këndohet nga Olsi Bylyku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Olsi Bylyku:


Komente 0