TEKSTESHQIP

Olsi Bylyku
Ma Kthe
Lyrics

Ngreje koken lart
lutu per ne qiell
Beje te pa vleren qe te mari vler
Nuk do t thote qe je i forte se nuk e le lotin te rrjedh
Aty ku ka lartesi ka gjithmone dhe humnere
Sfidoje veten tende degjo zemren kur te flet
Lirohu nga mekatet qe shpirtin ty ta godet
Vendos vet
Ti ca pret
Ti e di vet
E nese ti po pret dera hapet kur troket vet
Ndale kohen per nje cast e reflekto
Kemi vec nje jete kshu qe ngrihu dhe jeto
Shkaterroje me te mira te keqen qe ty te deshen
Dhe verbo me driten tende erresiren qe te veshen
Asgje nuk eshte falas ne nje bote me lakmitar
Te gjithe do marim cfare esht shkruar per te mare
E me e shenjte akoma eshte ajo cfare falim ne
Ndaj hapi rruget e zemres heroit qe ti je.

Ref...

Ma kthe
Ma kthe kohen te shoh une driten
...
Ma ktheeee
Ma kthe shpirtin se shum po vritem
Ma kthe, ma ktheee

Dy rrugë
Mes lotit guximit
Kam boshllëk në shpirt
S’jam i sigurt
Tani mes reve hapa sytë
Lirova duart i lidhur
Në një botë me shumë detyra
Rezultova i pabindur
Mora rrugën e errët
Tunelin me 1 shkrepse vetëm
Shkela pellgjet e lotëve të mi
Dikur kur e lash stafetën
E ndrydha vetveten
Unë nga hijenat nuk tremem
Vrapoj gjej dritën të vërtetën
Ku t’jete.

Çfarë po pres akoma
Unë po e shoh shumë afër
Jeta ime rruga ime
S’ka regji nuk ështe teater
Edhe në këtë pasqyrë të thyer
E shoh imazhin qartë
Se lë vetëm dhe të tretem
Mua kurrë s’më sheh
me flamur të bardhë

Mirëmengjes Tironë
Ëndrra prapë vazhdon
Është rruga ime që po ndizet
Jam ne tjetër dimension
Me zor e kam prit
Unë tani s’du me dit’
Zemra ime s’ka frikë
Zot me fal, fuqitë që me dhe si kam dit’.

Ref...

Ma kthee
Ma kthe kohen te shoh une driten
...
Ma ktheee
Ma kthe shpirtin se shume po vritem
Ma kthe, ma ktheee

Zot...un e di sa her jeta m sjell furtune perball
Ndjej qe duhet t vrapoj me shpejt
Edhe me shpejt
Edhe me shpejt
Une e di qe gjithmone mbas shiut del diell
E pas erresiren ka drite
E pas vdekjes
...
Ka jete

Ref...

Ma kthee
Ma kthe kohen te shoh une driten
...
Ma ktheee
Ma kthe shpirtin se shume po vritem
Ma kthe, ma ktheee

DËRGOI:
INFO
Për muzikën e këngës kanë punuar në bashkëpunim kompozitorët Elgit Doda & Alban Kondi, ndërsa për orkestrimin u përkujdes Elgit Doda.