Më mbaj mend (për 1 muaj)

Olta & Olsa Miftari - Gëzuar Viti I Ri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Olsa
sa shum dua
-dua dhe un
sonte jo te mos fle gjum
me lodra bredhin stolis
ta zbukurojm une edhe ti

Olta
sa shum dua dua dhe un
sonte jo te mos fle gjum
shum deshir kam e endroj
babagjyshin ta takoj

[REF.]
E degjon
Ooohhhh a e degjon
ora 12 tash po shkon
shendet fat e e mbaresi
gzuar gzuar vitin e ri

Oooohh a e degjon
e gjith bota tash po feston
muron mua edhe ty
gzuar gzuar vitin e ri

Olsa
sa shum tinguj e melodi
let mbushet zemra plot dashuri
sa ngroht foleja jon
te gjith bashk sa me gezon

Olta
le te ndricoj si me magji
uro festo ngre dolli
dhe dhurata plot e plot
per femijet kudo nbot

[REF.]
Ooohhhh a e degjon
ora 12 tash po shkon
shendet fat e e mbaresi
gzuar gzuar vitin e ri

Oooohh a e degjon
e gjith bota tash po feston
muron mua edhe ty
gzuar gzuar vitin e ri

Ooohhhh a e degjon
ora 12 tash po shkon
shendet fat e e mbaresi
gzuar gzuar vitin e ri

Oooohh a e degjon
e gjith bota tash po feston
muron mua edhe ty
gzuar gzuar vitin e ri


Ky tekst u dërgua nga YlliisluvOlta dhe Olsa Miftari
Publikimi: 23/12/2018
Muzika: Agon Neziri
Orkestrimi: Agon Neziri
Video Produksioni: RGB Entertainment


Olta & Olsa Miftari - Gëzuar Viti I Ri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gëzuar Viti I Ri".
3. Video është e këngës "Gëzuar Viti I Ri", por nuk këndohet nga Olta & Olsa Miftari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Olta dhe Olsa Miftari:


Komente 0