Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Pellumb Elmazi - Kur Të Më Mungosh Ti  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

26/12/2010

2010-12-25T23:01:23+00:00

Muzika:

Ilir Dangellia

Teksti:

Irma Kurti
Nëse një ditë do largohesh,
me shpejtësi do ikësh nga unë
do të hedh zinxhirët e kujtimeve
të jesh e sigurt se do humbësh shumë.

Do humbësh ditët e bardha të prillit
do humbësh netët e zjarta të verës
magjepsjen e dashurisë në mes të pyllit,
po bregun ti a mund ta fshish.

Refreni:
Pendimi gjithçka do të pushtojë tek ty
ngadalë do të ngacmojnë kujtimet
psherëtimat dhe lotët s’do sjellin dobi
në zemër do rrinë largimet.

Dhe unë pas teje s’do bredh i trishtuar
s’do vij të të lutem për pak dashuri
si një i vetmuar duke kërkuar
të jemi bashkë përsëri.


Më Shumë Këngë Nga Pellumb Elmazi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet