TEKSTESHQIP

Perlat Sheqeri & Florida Meshi
Dasem Shqiptare
Lyrics

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dasem Shqiptare" kënduar nga Perlat Sheqeri & Florida Meshi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
INFO
Për një atmosferë të shtuar, ky projekt është prezantuar para një audience më të gjerë i plotësuar mjaft mirë edhe me një videoklip muzikor, për video produksionin e të cilit është bashkëpunuar me DArt Channel. Ky videoklip u publikua më 21 Maj 2018. Komponues i muzikës dhe autor i orkestrimit është Edmond Zhulali, teksa kënga vjen me tekst të shkruar nga Armand Trebicka.