Më mbaj mend (për 1 muaj)


Petrit Lulo - Dedikim Mbesa Rina Bala Per Gjyshe Ftiko

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dedikim Mbesa Rina Bala Per Gjyshe Ftiko".
3. Video është e këngës "Dedikim Mbesa Rina Bala Per Gjyshe Ftiko", por nuk këndohet nga Petrit Lulo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Petrit Lulo - Dedikim Mbesa Rina Bala Per Gjyshe Ftiko  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente

Asnjë Koment

27/02/2019

2019-02-27T21:36:35+00:00Kam dale brigje me brigje
flas e flas e smar pergjigje
o Ftiko Boçi ku je
ku e ke shtepine e re

Kam dale brigje me brigje
flas e flas e smar pergjigje
o Ftiko Boçi ku je
ku e ke shtepine e re

Ftiko xhani Ftiko shpirti
shtate djem e vajza rriti
zemer bardha shami zeza
mbeti si ikone ne breza

Ftiko xhani Ftiko shpirti
shtate djem e vajza rriti
zemer bardha shami zeza
mbeti si ikone ne breza

instrumental

O gjyshe Ftiko ku je
lart e lart o permbi re
ku kane engjejte shtepine
flet me mall me mbesen Rinë

O gjyshe Ftiko ku je
lart e lart o permbi re
ku kane engjejte shtepine
flet me mall me mbesen Rinë

Ftiko xhani Ftiko shpirti
shtate djem e vajza rriti
zemer bardha shami zeza
mbeti si ikone ne breza
x 2
instrumental

Ftikua kur ligjeronte
buza mjalte i buronte
stoli kishte miresine
urtesine dhe dashurine
x 2

Ftiko xhani Ftiko shpirti
shtate djem e vajza rriti
zemer bardha shami zeza
mbeti si ikone ne breza
x 2
instrumental

O legjenda Pilur-iote
dallge dallge jeta jote
nje jetime te la jeta
por u shtove por si bleta
x 2

Ftiko xhani Ftiko shpirti
shtate djem e vajza rriti
zemer bardha shami zeza
mbeti si ikone ne breza
x 2


Më Shumë Këngë Nga Petrit Lulo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet