Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pllum Vatnikaj - O Kelmend Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Sa her emrin ta kam ni e sa her t’kam pa me sy ma ke m’bush zemren me madh per ty jam gjithmon krenar

N’eper shekuj ke lan emer e ke prit mikun me zemer der per der sofren bujare si n’kelmend të malesis madhe


Rref

O kelmend o Kelmend bjesht en bjeshk ma i bukri vend kan met than djal mas djalit si Kelmendi i Prek Calit


Per trimni per bes e nder historis i ke dhan vler fjala met qysh ne koh të lashta s’matet kush me bjeshket e nalta

Faqe bardh si bora e malit krenari n’trojet shqiptarit kan met than mot mas motit kofsh beku nga dora e zotit


Ky tekst u dërgua nga Pllum VatnikajPllum Vatnikaj
Publikimi: 27/06/2020
Orkestrimi: Behar Neli


Pllum Vatnikaj - O Kelmend
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Kelmend".
3. Video është e këngës "O Kelmend", por nuk këndohet nga Pllum Vatnikaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pllum Vatnikaj:


Komente 0