Më mbaj mend (për 1 muaj)

Poni - As Po, As Jo Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  35

Ne mëngjes kur dal
Perpara me del një djal
Është i ndrojtur s'më flet dot
Do t'me thotë dy fjale
Oh sa lumturi
Pres megjeset me gezim
Bashke me diellin qe shkelqen
Del dhe djali im

Ref
Me rreh zemra me gezim
Buzeqesh djali im
Nuk i them as po, as jo
Mos e humb djal-o

Syte e tij shkelqejne
Unë shikimin s'ia ndal dot
Plot me ndjenja dashurie
Zemra m'u mbush plot
Natën gjumi nuk me ze
Zgjohem dhe dal ne ballkon
Flas me hënën, dëgjoj yjet
Shpirti me këndon

ref
me rreh zemra me gezim
buzeqesh djali im
nuk i them as po as jo
mos e humb djalo(2)

Zemren ia kam fal
Djali ndoshta nuk e di
Pres mengjesin të vij prap
T'i fal syne e zi
Do t'i them e dua
Zemren ia fala unë vete
Bashke me djalin krah për krah
Do ecim ne jetë

ref
me rreh zemra me gezim
buzeqesh djali im
nuk i them as po as jo
mos e humb djalo(4)


Ky tekst u dërgua nga  edonaPoni
Publikimi: 01/12/2005
Orkestrimi: Adrian Hila


Poni - As Po, As Jo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "As Po, As Jo".
3. Video është e këngës "As Po, As Jo", por nuk këndohet nga Poni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Poni:


Komente 0