Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pro Band & Arbrije Hadergjonaj - Oj Lulie Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Oj Lulie" kënduar nga Pro Band & Arbrije Hadergjonaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 11 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
11

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Motrat Mustafa - Oj Lulie

Oj lulie ti cum
nja dy fjal e
bahu gati
jena nis me te marr e

merri n'gryk
motra e vllazni e
se prej sodit
aty je vec bij e

oj lulie
ma e bardhe se pllumi
lumja nana per djal ce te nxuni
t'ka kerkue nana ce mot mot e
n'oborr tonin nuse me t'pa sot e

t'ka kerkue nana ce mot mot e
n'oborr tonin nuse me t'pa sot e

REF
mashallah mashallah
merre vallen luj
lumja nana jote
cka ka cit n'der te huj

mashallah mashallah
ja din rendin valles
kem marre anen lule
nuseve te mahalles

II
merre dhendrrin lule
krah per krah
ta hek nana mallin ce e ka
me ju pa tuj kesh e tuj gzu
dite ma te mira thot nana nuk du

me ju pa tuj kesh e tuj gzu
dite ma te mira thot nana nuk du

REF
mashallah mashallah
merre vallen luj
lumja nana jote
cka ka cit n'der te huj

mashallah mashallah
ja din rendin valles
kem marre anen lule
nuseve te mahalles

Aziz Murati - Oj Lulie

Oj lulije e hanem e hanem
Oooooooooh
Kujna ja le nanen?
Oooooooooh
Kujna ja le nanen?
Nanen e harrova, harrova
Oooooooooh
Ma t'mirrin e morra
Oooooooooh
Ma t'mirrin e morra

Oj lulije e hanem e hanem
Oooooooooh
Kujna ja le babin?
Oooooooooh
Kujna ja le babin?
Babin e harrova, harrova
Oooooooooh
Ma t'mirrin e morra
Oooooooooh
Ma t'mirrin e morra

Violeta Kukaj Retkoceri - Oj Lulie

Oj lulie oj lulie pellum i bardh
A t'tha nana udha e mbar vaj vaj vaj vaj

A t'tha nana udha e mbar vaj vaj vaj vaj

Udha e mbar nana udha e mbar nana m'ka than
Lot per faqe ja kam lan vaj vaj vaj vaj

Lot per faqe ja kam lan vaj vaj vaj vaj

Oj lulie oj lulie pellum i verdh
Deri ku nana t'ka percjell vaj vaj vaj vaj

Deri ku nana t'ka percjell vaj vaj vaj vaj

M'ka percjell te m'ka percjell te pragu i shpis
Tuj fshi lotet me qosh te shamis vaj vaj vaj vaj

Tuj fshi lotet me qosh te shamis vaj vaj vaj vaj

Kem me t'knu lulie moj perdit e ma shum x2

Kur ti vendoj unazat o gishtat si llokum x2

Kem me t'knu lulie moj perdit e nga pak x2

Kur ta vendojm gjerdanin o qafen si zambak x2

...

Kem me t'knu lulie moj kapak e perdit x2

Kur ta vendojm sahatin o doren si simit x2

Më shumë këngë me këtë titull:


Featuring: Alberie Hadergjonaj
Publikimi: 23/05/2014Më Shumë Këngë Nga Pro Band:


Komente mbi këtë këngëPro Band & Arbrije Hadergjonaj - Oj Lulie
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Oj Lulie".
3. Video është e këngës "Oj Lulie", por nuk këndohet nga Pro Band & Arbrije Hadergjonaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.