Më mbaj mend (për 1 muaj)

Produkt 28 - Missi Im Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  31

Endrra ime eshte te behem nje aktore e famshme,
te shpetoj boten dhe te shperndaj dashuri
dhe miresi ne te gjithe globin.

Paqe ne bote!

2028..
Produkti prezanton Mi-mi-mi mssin e vet

Kur ajo vjen dhe afrohet ka vetem termet,
1000 veta degjon dhe ben si di vete
Missi im eshte ndryshe, dy kopje s'i gjen,
Missi magjik e kopertina s'i pelqen
Trupin e ka si Paris Hilton
Trurin e ka si Hillary Clinton
Te gjithe e duan edhe veten genjejne
Po per missin tim edhe si numra nuk vlejne
Missi im s'ka kohe
Nuk jep autografe
Hyn ne bibloteka dhe harbon neper Pabe missi im bravo ju lumt
Hyn me te kuqe dhe s'ndalon ne semafor
Nuk shef televizor
Diamantin ka ne dore
Kurre nuk pushon
Kurre nuk ndalon
Vec kur ne yacht-e
Montecarlon kalon
I pelqen nata
Nuk degjon tallava
Te gjithe e duan missin
Por askush nuk e ka

Edhe kur genjen, mos flisni
Missi im nuk ka faj, vetem prisni
Edhe kur genjen, bukur po e ben
Nese do telashe veten afer missit ti e gjen

Missi po kercen, mos flini
Ndizini makinat nese do te vini
Missi po kercen, mos flini
Ndizini makinat nese doni qe te vini

Missi im te gjitha i don
Vec per vete ajo mendon
Missin tim askush nuk guxon
Mos i dilni para se pastaj ju kafshon
Missi im te gjitha kerkon
Vec nje gje ate e tundon
Missi im jo, kurre nuk kushton
Bota eshte e saja dhe askush s'e ndalon

mikrofon (mikrofon, mikrofon)

Une njoh e misin
Do te jete si Fatos Nano
Degjon Inva Mulen,
Adhuron dhe Celentanon
Kontrollon si Jozefina
E ka zemren si Rudina
Me buze si Angelina
Performon si Adelina
Ina Ina Ina Ina
Prokurore Ina Rama
Para misit tim
Dorezohet edhe Osama
Nuk ja del as Obama
Nuk arrin ta konkuroje
Ngjason me Sarah Palin
I blen syzet njesoje
Misi im vishet Prada
Edhe djallin e le mbrapa
Njeh "Sex and the City"
Missi di si behet hit-i
Nuk jeton me barsaleta
I pelqen e verteta
I pelqen te kete cash
Vere vath ne vesh
Nga floket eshte bjonde
Nga trute eshte brune
Se si do te jete neser
Nuk i dihet kesaj pune
i pelqen informacioni
Sheh gjithmone Fejvziun
E klikon Youtube-in
Nuk e ndan Bluetooth-in

(Ref.)
Edhe kur genjen, mos flisni
Missi im nuk ka faj, vetem prisni
Edhe kur genjen, bukur po e ben
Nese do telashe veten afer missit ti e gjen

Missi po kercen, mos flini
Ndizini makinat nese do te vini
Missi po kercen, mos flini
Ndizini makinat nese doni qe te vini

Missi im te gjitha i don
Vec per vete ajo mendon
Missin tim askush nuk guxon
Mos i dilni para se pastaj ju kafshon
Missi im te gjitha kerkon
Vec nje gje ate e tundon
Missi im jo, kurre nuk kushton
Bota eshte e saja dhe askush s'e ndalon

Eshte i pari kush ndodhet afer missit kercen
Eshte i pari kush nuk lodhet dhe e gjen
Buza e saj do vetem heehee
Sensuale te ndjeje ndjeje

Beje hapin para se te jete shume vone
Beje hapin para se te jete shume vone
Beje hapin nese e don
Missin ta rrembesh
Yeah yeah yeah
Missin ta rrembesh

(Ref.)

Missi im te gjitha i don
Vec nje gje ate e mundon
Missin tim askush nuk guxon
Mos i dilni para se pastaj ju kafshon
Missi im te gjitha kerkon
Vec nje gje ate e tundon
Missi im jo, kurre nuk kushton
Jeta eshte e saja dhe askush s'e ndalon
..


Ky tekst u dërgua nga DorenaProdukt 28
Renditja: Top 200
Publikimi: 26/11/2008
Festivali: Kënga Magjike 2008
Muzika: Produkt 28
Teksti: Produkt 28
Orkestrimi: Shpëtim Saraçi


Produkt 28 - Missi Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Missi Im".
3. Video është e këngës "Missi Im", por nuk këndohet nga Produkt 28.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Produkt 28:


Komente 0