A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fero
  • Origin:
  • Gjilan 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 22
  • Birthday:
  • 8 July 1997
  • Zodiac sign:
  • ♋ Gaforrja
Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  1250
Music genres: Hip-Hop

Fero is a popular singer. Feronit Shabani i njohur me nofken Fero eshte nje reper i njohur tashme ne estraden shqiptare. Ne fillim te karrieres se tij ai nuk e pati shperthimin e duhur, teksa publikonte kenge audio me emrin Profero. Ai eshte pjese e labelit te famshem "On Records". Shkollen e kreu ne gjimnazin Zenel Hajdini ne Gjilan. Ai eshte nje tekstshkrues shum i mire dhe ka shkruar tekste per shume kengtar si Adelina Berisha, Mergim Mjeku, Kida, Xhensila, Endri etj.

Më datë 6 Janar 2013, Profero publikon videoklipin "Real Hip Hop".

Më datë 6 Mars 2013, Real Mc publikojnë videoklipin "Rap Masscra", në bashkëpunim me Profero, Ideal, Mc Mula, Micrape, Tonny-B & Ego.

Më datë 10 Prill 2013, Profero publikon videoklipin "Microphone Murderer".

Më datë 10 Shtator 2016, Shfaba publikon videoklipin "On My Blocka", në bashkëpunim me Fero. Ky mund te konsiderohet si nje fillim i ri per Feron. Ai nenshkruan kontraten me OnRecords dhe sukseset nuk do te ndalen.

Më datë 29 Tetor 2016, Endri publikon videoklipin "S'du Me Ni", në bashkëpunim me Fero.

Më datë 3 Dhjetor 2016, Fero publikon videoklipin "Feromeni".

Më datë 26 Maj 2017, Fero publikon videoklipin "Rra Rra".

Më datë 17 Korrik 2017, Baby G publikon videoklipin "No Kiss", në bashkëpunim me Fero.

Më datë 11 Tetor 2017, Fero publikon videoklipin "Harroj", në bashkëpunim me Kida.

Më datë 26 Nëntor 2017, Fero publikon videoklipin "A Pe Din Qysh".

Më datë 3 Dhjetor 2017, Fero publikon videoklipin "Bakshish".

Më datë 2 Shkurt 2018, Fero publikon videoklipin "Gang Gang".

Më datë 11 Prill 2018, Rina publikon videoklipin "Ska Konkurenc", në bashkëpunim me Fero. Videoklipi u prodhua nga Filmnation.

Më datë 17 Maj 2018, Sparksi publikon videoklipin "Mamacita", në bashkëpunim me Fero.

Më datë 13 Qershor 2018, Fero publikon videoklipin "Veni 1".

Më datë 15 Korrik 2018, Fero publikon videoklipin "Vi Vet".

Më datë 6 Tetor 2018, Fero publikon videoklipin "Bona Fam".

Më datë 22 Dhjetor 2018, Fero publikon videoklipin "Alles Baba".

Më datë 15 Shkurt 2019, Fero publikon videoklipin "Baba Per Ikona".

Më datë 24 Prill 2019, Fero publikon videoklipin "Fol Edhe 1 Her". Videoklipi u prodhua nga Filmnation, ndërsa produksioni audio u realizua nga Zzap And Chriss.

Më datë 17 Maj 2019, Zzap publikon videoklipin "Momo", në bashkëpunim me Feron. Produksioni audio u realizua nga Zzap And Chriss. Ndërkohë, për tekstin janë kujdesur Fero për pjesën e tij dhe Elinel për pjesën e Zzapit. Kënga është vizualizuar edhe me klip, në të cilin Zzap dhe Fero erdhën me një paraqitje mjaft elegante dhe të veçantë. Klipi “Momo” u publikua në të njëjtën ditë kur menaxheri i label-it “ON Records” (që menaxhon dyshen në fjalë), Met Elshani, u plagos në një gjuajtje me armë zjarri gjatë pasditës të së premtes, në Prishtinë.

Më datë 9 Qershor 2019, Fero publikon videoklipin "Ride Or Die". Si zakonisht, vet reperi e ka shkruar tekstin e këtij projekti që është realizim i producentëve të njohur, ZzapnChriss. Është një këngë me ritme verore dhe e sjell reperin në version romantik, ndryshe nga e kaluara. Produksioni Filmnation e ka xhiruar videoklipin e këngës së re, ndërsa protagonisten femër e luan e dashura e Feros, Arbenita Ismajli.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

On Records

(Former label)

SnapChat

Account

Instagram

Account

Add New

Official Profiles
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019