Më mbaj mend (për 1 muaj)

Qamili I Vogel - Pranvera Nisi Me Dale Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Pranvera nisi me dale,
E bylbylat po këndojnë,:I
hajde vashë,moj,lul’ e bardhë,
O t'bisedojmë

Unë në bahçe po të pres,
Me i tubë vjollca m'gjen në dorë :I
Jam e jotja der'sa t'vdes,
E me ty do t'bâj kunorë
Do t'baj kunorë! :I

Pra ti fjalën që ma dhá,
Mori lule,moj shebojë! :I
prej teje nuk di me u ndá,
Kah po m'flet me t'bukren gojë,
Me t'bukren gojë! :I

Kët tubë lule që po t'jap,
Për kujtim ta mbajsh në dorë! :I
Ti ndër mend t'më keshë mu'prap
Mbasi bashk do t'bâjmë kunorë,
Do t'bâjmë kunorë! :I


Qamili I Vogel - Pranvera Nisi Me Dale
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pranvera Nisi Me Dale".
3. Video është e këngës "Pranvera Nisi Me Dale", por nuk këndohet nga Qamili I Vogel.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Qamili I Vogel:


Komente 0